Ocena kierowcy - Mercedes 190

KraqNightrider, 20 lat temu
Rok produkcji 1989
Mercedes 190 2.0 105KM 77kW 1984-1990 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony. Nie szkoda wydanych (sporych) pieniędzy. Nie planuję wcale go sprzedać. Nadaje się do jazdy zawsze, w każdych warunkach i o każdej porze. Serwisuję go sam pod blokiem, i to absolutnie wystarcza. Nie poleciłbym oddawać do dupowatych polskich serwisów. A szczególnie przy usterkach związanych z elektroniką, Wielopunktowym wtryskiem. Uwazam, iż 190 jest Mercedesem w pełnym tego słowa znaczeniu i zawsze wart jest swoich pieniędzy.
Jak na silnik starego typu b. dynamiczny, pracuje idealnie, jest cichy i niezawodny
5 biegów - jest bardzo w porządku, brak zastrzerzeń, głośna praca wału, casem szarpie.
na nierównej i śliskiej nawierzchni dosyć słaby. Ale nadrabia idealnym zawieszeniem, prowadzi się super.
Absolutnie bardzo dobra
Z przodu jest po byku. Przy Moim dużym wzroście jest dobrze. Z tyłu raczej marnie.
Zimą bardzo ciepło. Latem mam szyberdach. W korkach szybko nabiera wysokiej temperatury.
Dla kierowcy b. dobrze, dla pasażerów gorzej, ale zdarzało mi się jeździć z większą ilością pasażerów i nikt nie narzekał.
Jak Mercedes. Super.
Mam gaz więc: (benzyna:średnio ok. 10l., ale nie dużo więcej, w trasie nie dużo mniej, chyba, że się wolno jeździ). Gaz:(podobnie jak benzyna, jedynie przy b. szybkiej jeździe spalanie potwornie wzrasta)
Zrobiłem przy nim sporo rzeczy, ale teraz prawie wcale nie podnoszę maski.
Raczej brak. Zużycie niektórych części, z powotu wieku.

Usterki Mercedes 190

Mercedes 190 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu