Ocena kierowcy - Mercedes 190

Tomek z Lublina, 16 lat temu
Silnik 2.0 E 118KM 87kW
Rok produkcji 1989
Mercedes 190 2.0 E 118KM 87kW 1984-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfortowe zawieszenie + wygodny fotel (koniecznie z podłokietnikiem) no i ten skręt!
Układ elektryczny : zużyta dmuchawa nawiewu
Karoseria : niedomykający sie szyberdach
Straciłem ochotę na zakup dużo nowszych roczników innych producentów. Takich aut już nie produkują, warto poszukać egzemplarza dla siebie. Każdy Mercedes z tamtych lat to niemalże unikat jeżeli chodzi o kompletację wyposażenia - ciężko znaleźć dwa podobne egzemplarze- a więć jeździsz czymś wyjatkowym!
Bardzo równa, cicha praca. Gaz ujmuje mu nieco mocy i aksamitności, ale i tak pracą silnika można sie zachwycić. Stanowczo nie jest to samochód do ścigania -w tym wypadku polecam kupić wersje 190E 2.6
Jak dla mnie skrzynia 4 to taki półautomat - zakresy prędkości na poszczególnych biegach są tak dobrane, że jazda po mieście to czysta przyjemność. Krótka 2. Mocny i elastyczny 3 bieg. W trasie przydałby się 5 bieg.
Komfortowy.Nierówności polskich dziur pokonuje w dostojny sposób (przyjemnie buja). Zawieszenie jak na lata produkcji bardzo zaawansowane i nieporównywalne z podobnymi rocznikami innych producentów. Niebywały skręt!
Przód i boki bardzo dobrze, tył dobrze ale przy pomocy lusterek.
Wszystko na swoim miejscu
Dwustrefowa wentylacja/ogrzewanie! + kanały wentylacyjne pod przednimi fotelami. W zimie ekspresowe nagrzewanie wnętrza. W lecie jeżeli nie ma szyberdachu to raczej bieda.
Ogólna ocenę psuje niewielka ilośc miejsca z tyłu oraz brak możliwośći ustawiania położenia kierownicy.
Cisza. Czasami sprawdzałem odczyty zegarów na tablicy rozdzielczej żeby sie upewnić czy mi nie zgasł silnik.
Niskie ceny części. Zamienniki uznanych niemieckich producentów w dobrych cenach. Nieskomplikowana konstrukcja. Podane przeze mnie spalanie odnosi sie do zasilania gazem.
O Mercedesie mówi się, że jest jak maszyna budowlana nieważne ile ma lat tylko w jakim jest stanie.
Wymieniałem dmuchawę nawiewu (piszczała) oraz niedomykajacy się precyzyjnie szyberdach (częsta przypadłość 190)
Przez rok nic poważnego. Do silnika się nie dotykam, w zawieszeniu to tylko bieżące usuwanie luzów (polskie drogi)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 118KM 87kW [l/100km]

11,3