Ocena kierowcy - Mercedes 190

Shejk, 19 lat temu
Silnik 2.0 E 118KM 87kW
Rok produkcji 1987
Mercedes 190 2.0 E 118KM 87kW 1984-1993 - Oceń swoje auto
normalne - dobre auto! bagażnik spoko, jedynie miejsca dla pasażerów mogloby być więcej ale i tak jest ok! :) polecam tym, którzy potrzebują bezpieczny, niezawodny środek lokomocji. w wersji 2.0 to nie jest ścigacz ale kiedy trzeba to.. JEDZIEEEE..... (już sprzedałem - mialem 2 lata - w sumie autko ok i godne polecenia... sam kuilem druga 190-tke :-) tylko w dieslu i mlodsza)
2.0 L (118 PS) kręci bezpiecznie do 5750 obr/min potem automat zmienia bieg
automatyczna, 4 biegowa, ma przełącznik "S" (standard) [nie "sport" jak myślą niektórzy]- "E" (ekonomik). "E"- jest zalecane na zimę i przy śliskich nawierzchniach. to moje pierwsze auto z taka skrzynią i juz sie przyzwyczaiłem i nie chcę zamienić na manualną :) ale troche nudno [tylko niech ktoś mi powie jak sie rozbujać kiedy jest ślisko i nie można wyjechać z jakiejś zaspy.. ?] :) pomysl podrzucil kolega, ktory tez mial taką skrzynię.. wlącz bieg i wyjdz z auta wypchnąć je samemu a potem wsiadasz i jedziesz dalej - dobre co :) tej zimy mialem okazje to sprawdzic - dziala.
na nasze drogi chyba nic lepszego nie ma. tylko w zakrętach nie wolno za szybko jeżdzić ale to nie jest auto do ścigania się :) jest ok ale trzeba dbac
bez zastrzeżeń!
wszystko na swoim miejscu
coś pięknego! po 2 .. 3 minutach w zimie już z nawiewu leci ciepło :) a na lato .. "dziura w dachu" :)) (przy dużych upałach lepsza klima)
no tak.. jedyna wada to miejsce dla pasażerów - troche go mało. z przodu .. jak w MERCEDESIE :)
przesiadłem sie do niego z młodszego VW polo diesla .. myślałem że silnika nie ma a przy szybkiej jeżdzie jest ok, opory powietrza nie są kłopotem (190 km/h - nie w Polsce :) )
zużycie paliwa: jak na 2 litry pojemności silnika (w nie nowej już przecież technologii) nie jest nadmiernie duże, zwłaszcza że kiedy trzeba można dać czadu bez kłopotu (auto ma 19 lat). przeglądy: oleje i filtry jak w każdym aucie naprawy: przy dobrym doborze serwisu ok ale ASO.. przemilczę
jak sie kupi dobre autko nie przeplacajac to samo zadowolenie. po prawie 2 latach trzyma dobrze cene (patrzac na ogloszenia)
narazie nie stwierdziłem usterki "drobnej"
nasze drogi dały się już we znaki.. sworznie wymieniałem (po pół roku). 171 tys wymiana lancucha i napinacza (ponoc przy 300 tys powinno sie to wymieniac) wymienilem tez zaraz hydropopychacze. po poltory roku od wymiany oleju do wymiany...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 118KM 87kW [l/100km]

9,6