Ocena kierowcy - Mercedes 190

misio, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 122KM 90kW
Rok produkcji 1990
Mercedes 190 2.0 i 122KM 90kW 1982-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wielowahaczowe zawieszenie z tyłu, świetnie sprawuje sie na dziurach, z przodu też jest dobrze. Warto przy zakupie dokładnie wsłuchiwać się w odgłosy zawieszenia. Jednak ewentualne naprawy też nie są drogie.
Jak dla mnie 5, Mercedes za takie pieniądze (zapłaciłem za niego 4200zł) który się nie psuje bo drobnostki typu zapadnięty przełącznik można sobie naprawić samemu. Warto przy jakich kolwiek naprawach wydać troche więcej na części, oryginały są drogie ale czasami można trafić na okzję.
Silnik po mimo 22 lat pracuje świetnie, nie bierze oleju a jak jest rozgrzany to wskazówka ciśnienia spada do 2,5 więc jest OK. Jak na tą masę (1120kg) Merc jest dynamiczny, nie ustępuje nowoczesnym wozidełkom. Przebieg ma raczej większy niż to co mam na liczniku ale mało mnie to obchodzi. Bardzo cichutko pracuje!
Skrzynia również bez problemów, mała wada bo 4-ro biegowa ale do jazdy po mieście idealna, w trasie troszke gorzej.
Jest świetny. Przkładnia kulowa, bajecznie mały promień skrętu, wspomagania dobrze ustawione nie za mocne i nie za słabe. Wszystko wykonane bardzo solidnie jak na Merca z tych lat przystało.
Wszystko widać i nie ma problemu z małymi okienkami, mały minus za lusterko w środku.
Jak ktoś jeżdził Mercami to szybko się odnajdzie.
Tu dałbym 6 ale nie mogę, ogrzewanie rewelacyjne, w najwieksze mrozy już po kilku minutach jest ciepło, w lecie też nie ma co narzekać.
Wiadomo to nie jest limuzyna tylko mały sedan więc i w środku salonu nie ma. Ale osoby normalnych rozmiarów będą podróżować w komforcie.
Jest bardzo cichy, nie klekocze bo to benzyna i po mimo że nie ma wygłuszenia w baczkach dzwi, czy tylniej klapie. Kiedy wioze kogoś kto nie jechał Mercem zawsze mi mówi że \"ale cicho ci idzie\" :) Bardzo komfortowe i ciche auto jak na małego sedana.
Nie jest tak źle, gazu nie mam bo też nie jeżdzę nim aż tak dużo.
Jak powyżej, za taką kasę nie kupie lepszego auta.
Hmmm zapadł mi się przełącznik w konsoli do ogrzewania tylnej szyby... ale po 22 latach zdarzają się takie rzeczy. Troszke problemów z elektryką ale to przez to że poprzedni właściciel nieźle przy niej mieszał.
To stary dobry Mercedes, jakie usterki? wymieniać oleje, filtry i płyny i cieszyć się jazdą z gwiazdą na masce! :) Bardzo dobra powłoka lakiernicza, jest orygnalna i miałem dwie małe bulki, których już nie ma. Diagnosta co rok go sprawdza i nie ma zastrzeżeń!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 122KM 90kW [l/100km]

8,3