Ocena kierowcy - Mercedes 190

simi, 14 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1984
Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo plynne jak na nasze drogi jak na tamte lata komfort doskonaly.
Układ elektryczny : alternator
Karoseria : nad tylnim nadkolem zaczela pojawiac sie korozja
Za tak niewielkie pieniadze mozna dostac bardzo atrakcyjny samochod,niezawodny na dlugie trasy jak i jazde po miescie,atrakcyjne spalanie i koszty napraw.Komfort jazdy jak i fotele na wysokim poziomie bardzo wygodnie,jak mi tesciu mowil czuc jak ten samochod plynie po naszych drogach.
Kultura pracy jak i wyciszenie moze nie na najwyzszym poziomie ale da sie przebolec jak na te lata samochodu bez porownania ze starymi deaslami forda czy tez opla.
Jak dla mnie bardzo dobra szkoda ze tylko 4 biegowa bo czesto przy wyzszych predkosciach brakuje 5.Chociaz w duze mrozy czasami ciezko wsteczny wchodzil.
Naped na tyl dobry,choc zima czasami bywalo ciezko nawet na nowych zimowych oponach.
Widocznosc sy7uper.
Ogrzewanie porownywalne z nowszymi samochodami. W duze mrozy nigdy mne nie zawiodlo nie musialem czekac i przejezdzac kilometrow jak niektorzy panowie jezdzacy zima w czapkach.
Dla kierowcy i pasazera miejca duzo i dosc komfortowa,dla wyzszych osob z tylu juz troche gorzej i samochod raczej dla 4 wyrosnietych osob.
Na zimnym silniku jest glosny jak juz sie rozgrzeje to nie przxeszkadza juz tak w srodku.No i mailem skrzynie 4 biegowa przy duzej predkosci powyzej 120 km/h jest juz troche za glosno.
Jak dla mnie spalanie bylo bardzo niskie.Jestem mlodym kierowca ale raczej jezdze ekonomicznie.Spalanie w granichach 5.5-7 maks ropy.Wiec wynik rewelacyjny.Co do cen napraw nie moge za duzo powiedziec bo przejechalem nim ok 60.000 tys.km,a wymienialem tylko filtry,olej co 10.tys bezpieczniki no i swiece wiec koszty bardzo niewielkie.Tak jak mowilem lac paliwo i jezdzic.
Doskonaly stosunek dobre wykonanie jak na tamte lata niezawodnosc i tanie koszty utrzymania.Polecam ten samochod dla tych ktorzy chca podrozowac komfortwo nie martwiac sie o paliwo i czy czasami samochod nas nie zawiedzie po drodze.Polecam z czystym sumieniem.
Naprawde niezawodny samochod choc mialem biedna wersje ze wspomaganiem i elektrycznymi lusterkami wiec co do elektryki i inny nie moge za wiele powiedziec.
Zadnych powaznych usterek po przejechaniu 60.000 tys km jedynie alternator tylko elektryk powiedzial ze byl on orginaly wiec juz swoje lata mial.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]

6,4