Ocena kierowcy - Mercedes 190

tomek44445@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1988
Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : 22 letni centralny działający zamek i szyberdach również elektryczny:)
Układ elektryczny : siadają wentylatory nawiewu
Ogólnie rewelacja jak za 3tyś to żadnej widocznej rdzy, oryginalny lakier, prawie żadnych defektów, dobre wyposażenie, ergonomia i wygoda, kupiłem okazyjnie i wiem, że jest ciężko znaleźć takiego drugiego w podobnej cenie, ale myślę, że nawet lekko zdezelowane będą warte uwagi, troszkę grosza włożyć i auto odwdzięczy się niezawodnością i przyjemnością z jazdy:)
Silnik jak dla mnie rewelacja, wiadomo, że nie jest to przecinak szos, ale daje sobie radę zarówno w mieście jak i na trasie, niby auto dla emerytów, ale moim zdaniem do spokojnej jazdy mocy wystarczy;) Troszkę klekocze, mało pali i odpala nawet przy -25 na zawianym wzgórzu w szklarskiej porębie, świece mam do wymiany więc trzeba podgrzać ze 3 razy, ale później za pierwszym strzałem odpala. Na trasie o dziwo jak się rozbuja to 140-150 nie jest dla niego problemem, spala mało ropy choć skrzynia to tylko 4.
Skrzynia hmmm chyba bardziej zrobiona pod miasto, jest to tylko 4 i szybko trzeba zmieniać biegi ale daje sobie radę również na trasie, choć powyżej 120 mamy już wysokie obroty.
Układ jezdny komfortowy, niezawodny, dobrze wybiera nierówności, dla mnie wszystko oki, tylni napęd trochę psuję jazdę zimą, można się napocić wychodząc z uślizgu, ale już przy kontrolowanym można się nieźle zabawić. przydaje się seryjne ASD:)
Wszystko widać, z przodu z tyłu z boku, lusterka też dobrze spełniają swoją funkcję. Można również spojrzeć w kierunku gwiazd poprzez elektrycznie otwierany szyberdach;)
hmmm wszystko w zasięgu wzroku, jedna wajcha przy kierownicy do migaczy, wycieraczek, długich bardzo fajne rozwiązanie. Mało schowków ale jest półeczka między fotelami bardzo przydatna, dość pojemny schowek, daje radę :)
O i tu jest coś co trzeba pochwalić i to bardzo, jak już się zrobi dmuchawę (u mnie zawodziła) to dmucha jak szalona, żadnych zaparowanych szyb, rozwiewa wszystko dookoła. Grzanie rewelacja, w poprzednich autach musiałem czekać aż się silnik zagrzeje, tutaj 5 minut i nagrzewnica tak bucha ciepłem, że zimą śnieg zaczyna topnieć nawet z dachu:D
Mnóstwo miejsca, czuje się jak w fotelu w pokoju gościnnym przed telewizorem, fotel bardzo wygodny z podparciem na lędźwie regulowany również w górę i w dół, podłokietnik dla większej wygody, pasażerowie z tyłu usypiają i chwalą sprężynowe fotele, jeden słowem znowu rewelacja:)
Z tym jest już gorzej, choć nie ma tragedii, ale podejrzewam, że to z tego powodu że mój miecio jest troszkę powypadkowy, więc trochę wieje od uszczelek przy przekroczeniu 100km/h heheh, a tak poważniej to troche słychać silnik, ale da się rozmawiać nawet przy 120;)
Jak dla mnie spalanie znakomite, choć po lupo które paliło mi 4 na trasie i 5 w mieście to trochę więcej hhehhehe, ale już nie żartując jak na autko tej klasy i wielkości to 7 w mieście jest znakomitym wynikiem, czasem jak go pocisnę to 8 z kawałkiem, na trasie do 110 tak ok 6 im szybciej tym gorzej, bo skrzynia tylko 4.
Jak wspomniałem kupiłem za 3tyś, włożyłem może z 1tyś i jak dla mnie rewelacja, jakość jak na rocznik rewelacja i cena również. Polecam
Autko niezawodne, nie psuje się, nie marudzi, do wymiany zostają rzeczy głównie z eksploatacji i wieku, typu łożysko, czy czujnik temperatury, akumulator, no dobra jeszcze wysprzęglik i pompa sprzęgła, oczywiście nie wspominam o olejach i filtrach. Autko po "zrestartowaniu", wyładował mi się akumulator zaraz po kupnie, bo był do wymiany, ożyło i to w dosłownym tego znaczeniu słowa, zaczął działać 22 letni zamek centralny, zaczęła wysuwać się antena, kupowałem z myślą, że będę musiał zajrzeć tu i tam, widać autko się do mnie uśmiechnęło:)
No dobra na koniec trochę zepsuję opinie i napiszę o ASD, jak dla mnie najpoważniejsza usterka, zajechałem trochę blokadę mostów na zaspie i już mi się nie załącza mimo, że wyczytałem błędy skasowałem je i wszystkie diody pokazują mi że działa, to jednak wiem że tak nie jest, no nic pożyjemy zobaczymy:)
Mercedes 190