Ocena kierowcy - Mercedes 190

ax, 18 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1986
Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Samochód ten mimo wieku, jesli jest dobrze utrzymany robi nadal swietne wrazenie.
silnik jak na diesla działa bardzo cicho. wielkość silnika wystarczająca do tego samochodu.
mimo, że ma 20 lat to chodzi bez żadnych problemów. czterobiegowa skrzynia, bardo dobra sprawa, przynajmniej po mieście nie trzeba się namachać, prawie całądrogę można jechać na III biegu na którym można jechać od 40km/h do 120km/h, w tych granicach na tym biegu samochód dobrze przyspiesza. kiedyś sprawdzałem z jakiego najwyższego biegu uda mi się nim ruszyć, ten samochód startuje nawet z IV begu!!!
Doskonale mały promień skrętu, mozna nim zawracać w takich miejscach, gdzie matiz by się nie wyrobił. Zawieszenie jest wielowahaczowe, przez co bardzo wygodne, ale jak się walnie to kaplica. Nie polecam kupowania podróbek częsci, lepiej kupić na szrocie za grosze oryginał. Ja zrobiłem błąd i wydałem na gumy na tył ponad 1000zł, a po dwóch miesiącach znowu zaczęło coś latać- mój błąd więc nie obniżam oceny samochodu
Wszędzie doskonała, widać maskę do samego końca. Celownik najczęściej wyznacza linię po której jadą koła od strony pasażera, bardzo przydatne.
Wszystko na swoim miejscu.
Nawiew ciepłego powietrza działa szybk. Dmuchawa na maksymalnych obrotach robi w samochodzie huragan :) Dwustrefowa wentylacja- bardzo wygodne jak często z kims jeździmy.
W piątkę cieżko się zapakować. W czwórkę jedzie się w miarę wygodnie, z tyłu nie ma bardzo dużo miejsca, ale starczy. Z przodu dużo miejsca.
Na początku troche poklekocze, ale póżniej jak się jedzie to w środku słychać tylko szum opon.
Wymieniam olej, filtry. Zrobiłem tył zawieszenie, o czym wcześniej pisałem. W tym czasie samochód przejechał ok 50 tyś km. Pali bardzo mało. Dane w spalaniu są w 100% prawdziwe.
Cena jak na taki rocznik wysoka- ale to mercedes
Wszystko zrobione solidnie, nie ma co si psuć.
Dwudziestolatek, w ktorym nic sie nie psuje

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]

5,8