Ocena kierowcy - Mercedes 190

Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes 190 2.0 D 75KM 55kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność, komfort i wytrzymałość
Przeniesienie napędu : tyłny most troche głośno chodzi warto sprawdzić przy zakupie
Inne : odkąd go kupiłem po większym deszczu przecieka gdzieś tylna klapa bagażnika nie można dojść skąd ale to ponoć wada fabryczna
Posiadam auto od 6 lat przejechałem 130000 tys. i jestem bardzo zadowolony. Samochód godny polecenia.Mimo że ma już 14 lat brak jakiejkolwiek rdzy (czego nie można powiedzieć o nowszych modelach W210). Jeżeli chcesz jeżdzić wygodnym ,nizawodnym i ekonomicznym samochodem to bardzo polecam.
Bardzo dobry i ekonomiczny silnik i przedewszystkim bezawaryjny. Przepali każde paliwo. Mógłby być troche zrywniejszy.
Skrzynia 4 biegowa, brakuje 5 biegu
Niesamowita skrętność , bardzo ułatwia parkowanie i zawracanie.
W zimie szybko się nagrzewa i napewno się nie zmarznie, w lecie brakuje troche klimy, ale nadrabiam szyberdachem.
190 nie jest autem zbyt dużym (w tyle trzem osobą troche ciasno), jeżeli chcesz jeżdzić naprawde dużym i wygodnym autem wybierz 124
To jednak diesel troche go słychać, ale na polskich dziurawych drogach zawieszenie doskonale tłumi nierówności
Jak na takie auto to całkiem nieżle średnio 6.5l, na mieście 8.0l, przy oszczędnej jedzie w trasie 5.5l
Niestety nawet za ładnego 15-latka trzeba troche zapłacić ale to przecież Mercedes coś za coś ( Bez gwiazdy nie ma jazdy)
Normalne części eksploatacyjne gumy stabilizatora, gałki zawieszenia, puszka podciśnienowa od gaszenia.
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]