Ocena kierowcy - Mercedes CLA C117 Coupe

Silnik 1.6 200 156KM 115kW
Rok produkcji 2015
Mercedes CLA C117 Coupe 1.6 200 156KM 115kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo wygodne fotele i dobre wyciszenie
Auto które przyciąga spojrzeniem ale nie zaprzyjaźniłem się z nim żeby został na dłużej. Na plus design i bardzo wygodne fotel. Minusem jest tragicznie mały prześwit przez co nawet na większych koleinach ocieramy podwoziem o asfalt a o krawężnikach nawet nie wspomnę. Kolejny duży minus to automatyczna skrzynia 7G DCT która jest wolna, działa chaotycznie, poszarpuje, ma duże opóźnienie przy ruszaniu, DSG jest 100 razy lepsze. Te dwa duże minusy skutecznie zniechęciły mnie do użytkowania tego modelu. Kolejny minus to premium tylko z nazwy, jakość spasowania wnętrza jest co najwyżej na poziomie opla astry i nie wiem czy nie krzywdzę tu astry. Plastiki trzeszczą, gdzieniegdzie coś drży i stuka. Kiepskie multimedia, mam na myśli słaby wyświetlacz i fatalną nawigację która zresztą wymaga aktualizacji poprzez coroczny zakup nowej karty a w mercedesie to ok 1 tys zł. Szczerze zanim kupicie dobrze się przyjrzyjcie. Mój egzemplarz był bezwypadkowy z polskiego salonu dodam.
156KM jakoś sobie radzi ale wymaga głębokiego wciskania gazu. Spore zużycie paliwa w mieście ok 11l, dobrze wyciszony ale bardzo kiepskie jednostajnie chrapliwe brzmienie.
Powolna, chaotyczna, opóżniona na starcie i to dziwne mercedesowkie rozwiązanie ze sterowanie przy kierownicy
Ogólnie dobry, kompromis między komfortem a pewnym prowadzeniem, umiarkowanie sztywny, wspomaganie dość silne, auto do spokojnej jazdy, dobry połykacz autostrad ze względu na 7 biegów i wyciszenie
atrakcyjny design na zewnątrz i wewnątrz, szyby bez ramek we wszystkich drzwiach, całkiem pojemny bagażnik choć dość płaski, z tyłu miejsca nad głową do 180cm wzrostu, mega wygodne fotele, bogate wyposażenie, dobre wyciszenie
siedzi się dość nisko co trochę ogranicza widoczność
gdyby nie dziwne rozwiązanie z umiejscowieniem sterowania zmianą biegów przy kierownicy co z kolei wymusiło sterowanie wycieraczkami w drźwigni kierunkowskazów byłoby bardzo dobrze
bez zarzutu, działa bardzo dobrze
byłby full gdyby nie ograniczona ilość miejsca na tylnej kanapie dla osób do 180cm
jak na swoją klasę bardzo dobre, 7 biegów powoduje że nawet przy wysokich prędkościach silnik ma dość niskie obroty, bezramkowe szyby absolutnie nie powodują hałasu, świetna aerodynamika też pomaga przy dobrym wyciszeniu
Nie jest najgorzej jak na markę premium ale drożej niż w tańszych markach
Moim zdaniem jakość wnętrza za słaba, trzeszczenie, stukanie. Dopłacamy za znaczek i atrakcyjny design
pada nastawnik faz rozrządu koszt w serwisie 1200zł, ale pierwszy właściciel na gwarancji wymieniał kilka rzeczy w tym komputer sterujący silnika
U mnie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 200 156KM 115kW [l/100km]