Ocena kierowcy - Mercedes CLA C117 Coupe

czołgista, 8 lat temu
Silnik 2.0 250 211KM 155kW
Rok produkcji 2015
Mercedes CLA C117 Coupe 2.0 250 211KM 155kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Piękny dwuosobowy samochód :-) Jazda to czysta przyjemność. To mój, no można powiedzieć pierwszy mercedes. Kupowałem z pewną obawą, bo niektóre opinie użytkowników powodowały u mnie obawy np. wrażliwość na wiatr (to nie prawda). Po pierwszej trasie wszelkie obawy odeszły w niepamięć. Samochód oferuje to czego od niego oczekiwałem - miał pięknie wyglądać i dawać przyjemność z jazdy. Z przodu jest dużo miejsca, fotele bardzo wygodne, świetna kierownica, cicho w środku, duży bagażnik. Dla mnie bomba. Ja mówię na to, że jest to samochód dwu osobowy z opcją przewozu dwóch dodatkowych pasażerów :-) Ale gdybym chciał praktyczności kupiłbym sharana.
Nic mu nie brakuje. Zrywny, szybki i stabilny. Żona stwierdziła, że ten samochód to dzik.
Zachar jak i niektórzy użytkownicy na forach narzekali na nieco opóźnioną skrzynię biegów w trybie standardowym czyli eco. Ja powiem tak. Dla mnie bardzo dobry kompromis. Na co dzień jeżdżę spokojnie i nie oczekuje skręcenia karku po każdym naciśnięciu pedału gazu. W trybie eco skrzynia sobie leniwie pracuje, pedał gazu jest bardzo wyrozumiały, utrzymywane są niskie obroty. Swoją drogą bardzo dobrze mi się jeździ. Kiedy chcę sobie poszaleć, włączam tryb sport i samochód zmienia się nie do poznania. Trzyma wysokie obroty i jest agresywny. Taki wariat. Nie mam uwag.
Mam zawieszenie sportowe, więc samochód jest dosyć twardy. Przy tym jednak bardzo ładnie tłumi drgania przy nierównościach. Super trzyma się na zakrętach, w ogóle prowadzi się bardzo pewnie. Może nawet zbyt pewnie, bo jak się człowiek zagapi to może zapłacić wysoki mandat albo stracić prawko :/
Widoczność taka sobie. Patrząc przez lusterko w kabinie, część tyłu zasłaniają zagłówki foteli tylnych. Ale nie ma tragedii. Lusterka boczne duże i zapewniają sporą widoczność. Dosyć opaśne słupki boczne też zabierają sporo widoczności.
Nie mam uwag wszystko na swoim miejscu, wygonie operuje się wszelkimi przyciskami i manetkami. Zachar narzekał na pokrętło do obsługi multimediów, że za blisko. Dla mnie leży znakomicie. W porównaniu do poprzedniego auta, wygodniej leżała moja prawa noga. W meśku opiera się o dosyć twardy plastik.
Jest okej. Dwustrefowa klima funkcjonuje prawidłowo.
Z przodu super, z tyłu nie za ciekawie.
Nawet przy bardzo wysokich prędkościach w kabinie jest cicho.
Nie wiem. Na razie nic nie wydałem.
Kupiłem demówkę, więc cena była ok. Jednak ceny nowych aut są wysokie... Nie wiem jak się do tego odnieść.
U mnie parują przednie klosze. Jestem umówiony do serwisu, żeby przepatrzyli czy nie ma jakiś nieszczelności.
Póki co... nie ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 250 211KM 155kW [l/100km]