Ocena kierowcy - Mercedes CLA C117 Coupe

:), 4 lata temu
Silnik 2.0 250 211KM 155kW
Rok produkcji 2016
Mercedes CLA C117 Coupe 2.0 250 211KM 155kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Mercedes CLA - to było moja marzenie. Odkąd zobaczyłem go po raz pierwszy zapragnąłem go mieć, prześwietna sylwetka, drzwi bez ramek, świetne prowadzenia i kozacki wygląd. Kupiłem używanego CLA z przebiegiem ok. 20k km.
Silnik bardzo przyjemnie się zbiera, żwawy, elastyczny jak na 2 litry. Prędkość maksymalna 250km/h. Ale.. po 70tyś km w moim egzemplarzu był pokrzywione łopatki z turbiny, o którą jednak dbałem. Jakość wykonania - dramat.
Jest ok. Nie ma za co szczególnie chwalić, ale też nie ma na co narzekać. Na pewno plus dla tego, że każdy egzemplarz jest wyposażony w manetki przy kierownicy. Detal, ale cieszy, a też przyjemnie jest się pobawić manetkami przy pokonywaniu zakrętów. Ogólnie bez szaleństw, ale poprawnie.
Tutaj duży plus. Wersja z 4matic klei się drogi bardzo dobrze, w zimie nie straszne strome, zaśnieżone podjazdy, a przy wyłączonej trakcji to i idzie sie pobawić na parkingu czy pustych drogach. Napęd 5/5.
Niestety, pomimo cudownego wyglądu, samochód jednorazowy. Miałem wypadek przy prędkości ok 40km/h, błotnik zgięty jak papier, tylne sanki rozwalone. Do tego fatalna jakość lakieru. Pomijając fakt, że odpryski robią się od patrzenia, to przy polerowaniu samochodu lakier znika w oczach od nacisku samego urządzenia...
Jest to 4 osobowe coupe. Jest ok, dość spore słupki przednie, do tyłu mała szyba, ale dzięki kamerze cofania nie ma żadnego problemu z parkowaniem. W sumie kamera/parktronic to obowiązkowe wyposażanie Twojego przyszłego Mercedesa :)
Poprawnie. Spory schowek w podłokietniku, bardzo dobre holdery na napoje, fajny schowek zamiast lewarka skrzyni biegów. Absolutnie nie ma na co narzekać.
Niby jest ok, ale samochód niesamowicie paruje. Jak jedziesz z pasażerem i chwilę rozmawiacie od razu zaparowane przednie szyby. Fiesta mojej dziewczyny zachowuje się dużo lepiej... :)
Musisz mieć świadomość, że to jednak dalej A klasa. Jest ok z przodu, z tyłu osoby powyżej 175cm będą miały problem.
Pomimo ceny ćwierć miliona złotych i świetnego wyglądu, to dalej A klasa. Bez szału, szczególnie z wersją z dachem panoramicznym.
Przejechałem nim ok 60tyś km w dwa lata, wymieniłem oprócz rzeczy typowo eksploatacyjnych zawór blow off (w sumie 3, bo ciężko dobrać odpowiedni...), ale wiem, że powoli do regeneracji nadawała się cała turbina.
3/5. Za cenę 200-250tyś zł mamy dużo lepsze samochody na rynku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 250 211KM 155kW [l/100km]

11,7