Ocena kierowcy - Mercedes CLA C117 Shooting Brake Facelifting AMG

JERZY, 2 lata temu
Silnik 2.0 45 AMG 381KM 280kW
Rok produkcji 2018
Mercedes CLA C117 Shooting Brake Facelifting AMG 2.0 45 AMG 381KM 280kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Pomimo wielu narzekań na Mercedesa " że to jest już ten stary Mercedes" to do tego , mojego egzemplarza trudno się o coś przyczepić
Super żwawy choć mógłby troszkę mniej palić;) I tak nie jest źle biorąc pod uwagę, że to jest 4x4, 2.0 . Na pewno lepiej lepiej niż porównywalne, na pewno gorzej niż hybrydy
W domu mam również Audi A6 2020 2.0 diesel i w stosunku do niego to Mercedesa można opisać jako 20 letniego młodzieńca na widok piękności do 64latka na deptaku w Ciechocinku
Jest tak jak ma być. Nie za miękko jak w łodzi podwodnej i nie za twardo jak na deskorolce. Po prostu perfekt
Jaka jest każdy widzi. Nie rdzewieje. Jeszcze
fajnie że w moim są kamery, więc nie musze odwracać się by cofając w coś nie trafić
Przesiadając się z innego samochodu czasami mylę wycieraczki z dźwignią zmiany biegów
Jest ciepło, klima też daje radę a co najważniejsze system osuszania przedniej szyby działa błyskawicznie pomimo tego, że nie ma zinegrowanego podgrzewania szyby jak np w VW
To nie jest limuzyna tak jak wspomniana już w moim użytkowaniu Audi A6. W Mercedesie CLA jest ok, choć z tyłu prawdopodobnie trochę mało miejsca. Nie wiem. Nigdy z tyłu nie jechałem
jest ok
Tragicznie drogi jest serwis gwarancyjny. Całe szczęście, że przygodę z nimi mam już za sobą ( ostatni przegląd zapłaciłem 1200pln za tak naprawdę wymianę oleju i filtra oleju. Na wymianę filtra kabinowego w kwocie 350 pln się nie zgodziłem. Zrobiłem to sam za 96 pln( zakup na allegro) i 5 min roboty
W mojej wiosce jest tylko 1 taki samochód, więc wszyscy mi się kłaniają
Gdy byłem na przeglądzie technicznym (grudzień 2021) poprosiłem diagnostę by się do czegoś przyczepił i baaaaaardzo dokładnie go sprawdził tak bym w ostatnim roku gwarancji mógł coś zlecić serwisowi gwarancyjnemu do naprawy/ wymiany. Niestety.... powiedział, że "tu się nie ma do czego przyczepić"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 45 AMG 381KM 280kW [l/100km]

11,0