Ocena kierowcy - Mercedes CLA C117 Shooting Brake

Michał, 4 lata temu
Silnik 1.6 200 156KM 115kW
Rok produkcji 2015
Mercedes CLA C117 Shooting Brake 1.6 200 156KM 115kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękne auto, projekt nadwozia wg. Mnie nawet ładniejszy od CLSa, który wyglada jak karawan. Wnętrze również piękne, wszystko zrobione ze smakiem, charakterystyczne nawiewy powietrza, piękne sportowe fotele. Auto podoba się ludziom, robi wrażenie.
Silnik : Brak
Auto sprawia przyjemność podczas jazdy jak i postoju. Jak do niego wsiadam to mam uśmiech na twarzy, jak na niego patrzę z zewnątrz również. Przyciąga spojrzenia ludzi swoją niebanalną stylistyką. Jakość wykonania wewnątrz bardzo dobra co nie znaczy że nie mogłoby być lepiej, ale w końcu to trochę powiększona klasa A, więc trzeba to wziąć pod uwagę. Zalety: jak na tą klasę to naprawdę przestronne wnętrze, z przodu dużo miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażera, z tylu bez problemu mieści się 2 dzieci, z dorosłymi jest ok. Bagażnik dla rodziny 2 + 2 optymalny, pakowny. Osiągi: dla mnie (mam 35 lat i nie uważam się za niedzielnego kierowcę) są optymalne - auto się ładnie zbiera. Wady: słabe czujniki parkowania, bez wizualizacji na ekranie, z przodu lubią wariować. Więcej szczegółów poniżej.
Osiągi jak poniżej dla mnie 8,6 sek do setki jest ok. Nie boje się wyprzedzać, w mieście jeździ się dynamicznie. Gorzej ze spalaniem w mieście - 11 litrów przy korkach (duże polskie miasto) to norma. Przy spokojnej jeździe w godzinach wieczornych można zejść do 8-9 litrów. Pozytywne zaskoczenie co do spalania w trasie - tutaj udało mi się osiągnąć nawet 5,8 litra ale przy bardzo spokojnej jeździe, przy normalnej z dynamicznym wyprzedzaniem 6,8 litra. Autostrada przy 150 km/h to spalanie około 7,5-8 litrów. Średnio przy 80% jazdy miejskiej mam spalanie 9,3 litra.
Pracuje dobrze, czasem potrafi delikatnie szarpnąć ale 95% czasu pracy jest ok. DSG w passacie działała płynniej.
Auto jeździ jak po szynach, świetnie trzyma się drogi, mam 18 calowe koła i jest trochę twardo ale taka specyfika.
Ciężko powiedzieć coś złego. Kolor czarna perła z pakietem night robi świetne wrażenie, nie zauważyłem póki co jakichś wad.
Widoczność w lusterkach bardzo dobra, boki jest dobrze, słupki A jest trochę gorzej ale do akceptacji, tył jest ok. Wszystko wynagradzają czujniki parkowania i system automatycznego parkowania w razie potrzeby.
Dużo osób czepia się obsługi systemu pokrętłem - Mi odpowiada, można wszystko łatwo znaleźć, działa płynnie, minus za obsługę telefonu - słabe wyszukiwanie i brak opcji ustawienia ulubionych kontaktów. Wszystkie przyciski umieszczone sensownie i czytelne. Ogólnie jest naprawdę dobrze.
Mam klimatyzacje automatyczną thermatic. Jest ok, chociaż nie jest to w 100% automatyczna klimatyzacja, działa dobrze chłodzi szybko. Co so ogrzewania, jeszcze nie miałem okazji przetestować.
Dla rodziny 2 + 2 super auto rodzinne. Duży pakowny bagażnik. Miejsca z przodu dużo, z tylko również bez problemu 2 dorosłe osoby się zmieszczą. W swojej klasie auto godne polecenia lód tym względem.
Jadąc 170 km/h można bez problemu rozmawiać panuje względna cisza. Pomimo tego że szyby nie mają ramek wnętrze jest bardzo dobrze wyciszone.
Uważam, że nie jest źle jak na markę Mercedes. Mały przegląd 1200 zł, duży około 1500 zł. Spalanie w granicach zdrowego rozsądku, chociaż w mieście mogłoby być lepiej, jednak 11 litrów to sporo, w trasie auto nam to rekompensuje.
W tej klasie uważam auto za atrakcyjne cenowo, nie ma drugiego takiego modelu w takiej cenie.
Wariujące czujniki parkowania z przodu. Podobno ten model tak ma ze względu na słabo umieszczoną ramkę tablicy rejestracyjnej - w serwisie powiedzieli mi że mam obserwować (auto jeszcze na gwarancji wiec) - w razie czego przyjrzą się problemowi. Poza tym brak zastrzeżeń.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 200 156KM 115kW [l/100km]