Ocena kierowcy - Mercedes CLA C117 Shooting Brake AMG

Tomek, 7 lat temu
Silnik 2.0 45 AMG 381KM 280kW
Rok produkcji 2015
Mercedes CLA C117 Shooting Brake AMG 2.0 45 AMG 381KM 280kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Auto, które zaskoczy Cię pod każdym względem. Pozytywnie.
Silnik ma nieograniczoną moc od około 2500 rpm do samego końca a co ważniejsze nigdy nie czuje zadyszki. Nie ważne czy jedziecie 50kmh czy 160kmh wciśnie Was w fotel z tą samą siłą.
Jest genialna. Dałem 4 zamiast 5* tylko dlatego, że czasami w trybie COMFORT nie wie czy będziemy przyspieszać czy jedziemy już stabilnie i trzyma wysokie obroty. Ale generalnie jest rewelacyjna.
Nie ważne jaka pogoda, czy śnieg czy deszcz czy suchy asfalt - przyczepność rewelacyjna. Nie zdążyło nam się zerwać przyczepności. Trzeba tylko uważać w ciasnych zakrętach na śląskim bo przód może lekko uciekać na zewnątrz. Ale jeśli jest miejsce i dodacie gazu to 4łapy wyciągną Was bez problemu.
Pomimo opcjonalnych foteli Recaro, które mają chyba 2mm gąbki i 18 calowych, usztywnionych opon wszystkie nierówności wybiera wzorowo. Oczywiście nie ma co porównywać do np. francuskich kanapowców ale jak na 380 konną petarde potrafi być komfortowy nawet w długiej trasie.
Wszystko pod ręką. Logicznie poukładane. Jedyny minus to system obsługi multimediów, który jest kosmicznie zakręcony i na prawdę zniechęca do zmiany ustawień. I przydałby się osobny guzik do wyłączania ekranu np w nocy. Żeby to zrobić trzeba się przebić przez 5 poziomów menu a i tak po rocznym zmienieniu utworu znów się włącza :/
Działa super. Fajny gadżet na zimę to funkcja REST , która przez 20 minut po wyłączeniu auta dojrzewa środek używając tylko ciepło silnika. Niestety -1* za bardzo słabo działający nawiew w drugim rzędzie.
Mam 190cm wzrostu i 110kg wagi i mieszcze się doskonale. A mamy też opcjonalny szklany dach. A przy moich ustawieniach fotela kierowcy za mną zmieści się bez problemu drugi gość jak ja.
Obawialismy się głośnego wydechu (mamy standardowy nie braliśmy opcji glosniejszej) w długich trasach. Zupełnie niepotrzebnie. Jest na prawdę cicho. Dopiero w trybie SPORT i SPORT+ wydech słychać głośniej no i przy zmianie biegów pojawiają się efekty specjalne :)
Byliśmy przygotowani na 12-15 litrów/100km. Ku naszemu zdziwieniu przy Eco jeździe możecie zejść do 7-7,5l przy normalnej jeździe (50/50 miasto trasa) 9 do około 12-13 w trybie ZABAWA lub AUTOSTRADA (180-250kmh).
Za te pieniądze nie kupicie innego auta o takich parametrach. Które na dodatek przywiezie szafę z Ikei ;)
Po 20tys km wszystko jest jak powinno. Nic nie piszczy.
Zero.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 45 AMG 381KM 280kW [l/100km]