Szukaj

Ocena kierowcy - Mercedes CLS W219 Coupe

Dawid, 8 dni temu
Silnik 5.0 V8 (500) 306KM 225kW
Rok produkcji 2005
Przebieg: 375 tys. km
Okres użytkowania: 4 lata
Mercedes CLS W219 Coupe 5.0 V8 (500) 306KM 225kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
4,71
7% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
5,0
Całokształt
Rewelacyjne auto. Każdy obejrzy się na dźwięk silnika V8. Bardzo komfortowy, idealny na długie trasy. Duża moc silnika sprawia że jazda jest samą przyjemnością. Przez cztery lata użytkowania nie odnotowałem żadnej poważnej awarii powodującej unieruchomienie samochodu. Tak naprawdę to tylko okresowy serwis olejowo-filtrowy silnika i skrzyni biegów oraz układu hamulcowego. Samochód z LPG co powoduje spore oszczędności na paliwie. Średnie zużycie gazu około 15l/100km. Można oczywiście spalić i ponad 20l korzystając z osiągów samochodu. Na autostradzie przy szybkiej jeździe 16-17l.
Wrażenia
4,0
Silnik
Duża pojemność i V8 o mocy ponad 300km robi swoje. Od początku użytkowania posiadał instalację LPG na której pracuje bezproblemowo - polecam każdemu. Najlepsza jednostka do tego modelu. Lepsze tylko AMG ale to już inna bajka. Użytkowanie to sama przyjemność. Fotele bardzo wygodne z przodu jak i z tyłu. Zawieszenie pneumatyczne idealne do długich podróży a dzięki kilku różnym nastawą samochodem można jeździć na bardzo miękkim zawieszeniu lub przy szybkiej jeździe twardym. Wyposażenie jak na 2005 rok bardzo bogate. Nawet współczesne samochody nie maja tego co CLS oferował w tamtych latach: lampy biksenonowe, skrętne, doświetlanie zakrętów, elektryczne regulacje foteli i kierownicy, klimatyzacja czterostrefowa i wiele innych.
5,0
Skrzynia biegów
Bardzo udany automat 7-biegowy. Jedyny wkład w skrzynię to wymiana oleju i filtra. Biegi zmienia płynnie, bez szarpnięć.
5,0
Układ jezdny
Zawieszenie pneumatyczne bardzo komfortowe. Bardzo przydatna możliwość regulacji prześwitu samochodu w razie jazdy po nierównościach lub wjeżdżania na wyższy krawężnik. Przy awarii pewnie będzie kosztowało spor. Jak narazie naprawiany tylko kompresor zawieszenie. Wahacze i inne elementy trwałe a w razie konieczności wymiany to jest to samo co w E-klasie - koszty znośne.
5,0
Karoseria
Wygląd tego auta robi bardzo dużo. Wszyscy się za nim oglądają a znajomi twierdzili że samochód jest o wiele młodszy niż w rzeczywistości. Jak na wiek auta, odporne na korozje.
Komfort
4,0
Widoczność
Samochód o takich wymiarach i bardzo o niskiej linii dachu powoduje pewne ograniczenia w widoczności szczególnie przy wzroście ok. 190cm. Wszystko rekompensują czujniki parkowania przód tył.
5,0
Ergonomia
Wszystko pod ręką. Dla wielu osób zasiadających po raz pierwszy za kierownica mercedesa przyzwyczajenia będzie wymagało sterowanie światłami i wycieraczkami na jednej dźwigni po lewej stronie kierownicy.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Doskonale. Szyby szybko odparowują. Klimatyzacja bardzo w wydajna, w moim przypadku 4-strefowa.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Auto z założenia dla 4 osób i wszystkie podróżują bardzo komfortowo. Kierowca zawsze dopasuje sobie pozycje za kierownica dzięki dużej regulacji fotela i kierownicy, u mnie wszystko elektrycznie. Przy moim 190 cm wzrostu bardzo pomaga system komfort odsuwający fotel do tyłu i podnoszący kierownice przy wsiadaniu/wysiadaniu.
5,0
Wyciszenie
Na biegi jałowym i przy małych prędkościach silnik prawie niesłyszalny. Po dociśnięciu gazu budzi się demon pod maską i bardzo fajnie brzmi. Nie jest to jednak dźwięk amerykańskie V8. Jadąc prędkością autostradową bardziej słychać opływające powietrze niż silnik. Jednak spokojnie przy tym można rozmawiać. Głośniej robi się dopiero od około 200km/h.
Ekonomiczność
4,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Mało awaryjny samochód. Koszty serwisów olejowo filtrowych w normie. Wymiana tarcz hamulcowych, klocków czy wahaczy - koszty nie są jakieś wygórowane. Wiele zamienników dobrych firm. Jedynie koszt amortyzatorów airmatic jest wysoki. Na szczęście jest już w Polsce kilka firm oferujących regenerację tych elementów. Ostatnio widziałem również zamienniki.
5,0
Stosunek jakość/cena
Kosztuje więcej przy zakupie czy nowy, czy używane ale warty każdej złotówki.
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Usterka otwierania elektrycznej klapy bagażnika - przetarty przewód wystarczyło zlutować. Auto ma już 18 lat a nadal cała elektryka działa. Mercedes to mercedes.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Przez mój okres użytkowania żadnych poważnych awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.0 V8 (500) 306KM 225kW [l/100km]

Średnie zużycie
16,0
Minimalne średnie zużycie paliwa
15,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
20,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
13,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Mercedes CLS W219 Coupe