Ocena kierowcy - Mercedes GLA I Off-Roader Facelifting

Robert, 2 lata temu
Silnik 1.6 200 156KM 115kW
Rok produkcji 2019
Mercedes GLA I Off-Roader Facelifting 1.6 200 156KM 115kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Auto wizualnie świetne, lecz nie bez wad.
Pozytywnie zaskakuje spalanie tego małego silnika 7,5-8,5l na 100 km ale niestety dźwięk tego motoru przy wyższych obrotach to jakaś masakra.
Jeden z gorszych automatów z jakim miałem do czynienia. Żyje swoim życiem, strasznie ospała, na zimnym silniku potrafi szarpać, mimo aktualizacji softów itd. Kiepsko redukuje w zasadzie trzeba manetkami operować podczas wyprzedzania bo inaczej jest słabo.
Bardzo duży plus i w zasadzie najlepszy punkt tego auta to zawieszenie, jest mega dostrojone świetnie się prowadzi.
Nie mam zastrzeżeń.
Bardzo niskie szyby, co daje poczucie bezpieczeństwa ale ogranicza dość mocno widoczność. Koniecznie kamera cofania oraz czujniki martwego pola. Uważam że martwy punkt w lusterkach tego auta jest największą wadą tego modelu!
Klimatyzacja śmierdzi, mino wielu ozonowań, wymiany filtrów kabiniwych. Podobno to też wada tego modelu oraz CLA. Taką informację otrzymałem w Aso.
Kolejny mankament auta, prawie każdy uderza głową w słupek dachowy przy wsiadaniu. Z tylu max 2 osoby.
Mam wrażenie że mercedes zapomiał tego auta wyciszyć. Jest mega głośno jak w tanim prostym aucie. Kupując to auto myślałem że wygłuszenie na pewnym poziomie to już standard, ale niestety, bardzo nie miłe zaskoczenie. Przy 120-140km/h nie da się rozmawiać.
Ciężko powiedzieć ponieważ nie było jeszcze żadnych poważniejszych napraw. Co nie oznacza że auto się nie psuło podczas tych 40tyś km padła stacyjka-wym na gwarancji, stracił zupełnie moc przy wyprzedzaniu- naprawa na gwarancji oraz padł moduł lokalizacji.
Czerpiąc duże doświadczenie z innych Marek aut premium stwierdzam że stosunek jakosci do ceny jest bardzo słaby.
Zacinające się wycieraczki przedniej szyby, głupiejące czujniki parkowania czy częste komunikaty o otwartych szybach bądź klapie bagażnika są pewnie standardem. Zgłoszone w aso nadal występują.
Przy przebiegu ok 15-20 tys padła jakaś cewka podczas wyprzedzania auto odcięło zupełnie moc, myślałem ze zgasło. Sytuacja na tyle niebezpieczna że straciłem do marki zaufanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 200 156KM 115kW [l/100km]

8,3