Ocena kierowcy - Mercedes GLK Off-roader Facelifting

Badell, 10 lat temu
Silnik 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Rok produkcji 2012
Mercedes GLK Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Perfekcyjny 4 Matic
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń, doskonała kultura pracy
Widzę różnicę pomiędzy CVT z Mitsubishi gdzie nie czuć zmiany biegów, tutaj mogę wyczuć każdą zmianę, ale cvt to bezstopniowa skrzynia
przy prędkości 110 wszedłem w łuk 70 stopni, to nie osobówka ale sobie poradził :)
przednia szyba jak w G class
jeżdżąc E klasą widzę niższy poziom komfortu, ale to nie limuzyna, niestety łokieć kierowcy nie ma perfekcyjnego podparcia na wysokości szyby, za wąska obudowa drzwi
absolutny brak negatywów
mam 190 cm wzrostu, przy podwyższonym fotelu prawe kolano natrafia na słaby punkt - plastik na krawędzi zbyt twardy, w E klasie miałem doskonale wyprofilowane to miejsce
przy 130 km/h można rozmawiać szeptem
oceniłem doskonale ponieważ ostatnie 10 lat używałem wyłącznie PB, tutaj zatankowany pełny bak oznacza jazdę, jazdę i jeszcze raz jazdę, wcześniejszy mój model E klasy 2,6 benzyna spalał w mieście 15 litrów, ten ogranicza się 8,5-9,0 mówię o tej samej kulturze jazdy. Nie mam ciężkiej nogi, nie ścigam się od świateł do świateł, ale jazda po Wawie w korkach to ok 9,0 litra, trasa dzisiaj ok 170 kilometrów pokazał 6,4 litra, a 70% to zrobione przy 130 km/h
Cena jest wysoka, nawet bardzo wysoka, na poziomie ok 200 tys można mieć Pajero w full wersji, no ale niestety mam sentyment do marki
Trudno mi komentować, auto ma jeszcze 2,0 lata gwarancji więc kosztów nie ponoszę poza przeglądem, wiem że przy kolejnym będę miał jakąś wymianę w ramach akcji serwisowej. Powiem tak, poprzedniego E klasę serwisowałem 4 lata w ASO i ceny mają naprawdę korzystne a wiem co piszę bo mam jeszcze Mitsubishi i jest 300% droższy od Mercedesa w częściach
Usterek nie stwierdziłem przy tym przebiegu a już trochę jest, szczerze mówiąc czekam aż coś się wydarzy bo przynajmniej serwis wymieniłby na nową część przed upływem gwarancji

Usterki Mercedes GLK

Mercedes GLK – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu