Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

Rabaan, 11 lat temu
Silnik 1.7 CDI 95KM 70kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 95KM 70kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Dobra klimatyzacja!
Zawieszenie : OGÓLNA NIESTABILNOŚĆ I PODRZUCANIE AUTEM!
Od samego początku nie jestem zadowolony z tego samochodu. Każdy inny jest bardziej komfortowy i stabilny. Auto małe, nie praktyczne, nie wygodne, dziwnie zbudowane co utrudnia naprawy. Posiadanie tego auta mnie boli i denerwuje. Denerwuje mnie też , że MERCEDES pozwolił sobie na wypuszczenie na rynek pod swoją marką takiego parcha. Ten samochód mimo, że jeździ i że nie psuje się nadmiernie nie daje radości z jazdy, z jego posiadania. Jest uciążliwy i denerwujący. Zawieszenie to jakaś totalna masakra. Ten samochód tylko ładnie wygląda, ale wstyd mi nie raz kogoś podwozić bo czuje że skaczącym, pyrkoczącym , stukającym bublem nikogo nie zachwycę! Pozbyć się go to moje marzenie! Śmieszą mnie pozytywne opinie o tym aucie, bo pozytywnie o nim napisać to już akt desperacji i budowanie w sobie kłamstwa. Tylko ktoś kto jeździł maluchem będzie w a klasie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Dodam jeszcze, że Daewoo Tico przy a klasie to s klasa!
Głośny pyrkający pyrkacz. Przy dodaniu gazu chmura czarnego dymu, silnik w 100% sprawny żeby nie było. Pracuje dziwnie, zmienia sobie dźwięk pracy, raz ciszej raz głośniej. Jest dosyć elastyczny, ale jak na tak małą masę auta i moc 95 koni to rewelacji nie ma. Sam silnik jest jednak bezawaryjny, chociaż to że jest schowany pod podłogą w części przeraża pod względem dostepu.
Biegi wchodzą poprawnie, skrzynia zachowuje się przeciętnie. Nie ma uwag.
To jakaś masakra na całego. Tym samochodem nie da się jeździć. Współczuje wszystkim innym posiadaczą a klasy, że sami muszą się oszukiwać, że jest wygodnie, stabilnie. Ten samochód jeździ jak wózek z biedronki, podskakuje nawet na małych nierównościach,tylna oś wręcz zmienia tor jazdy. Czuć i słuchać nawet jak najedzie się na kapsel na jezdni. Jest zwyczajnie niebezpieczny i maksymalnie nie przewidywalny. Zadne esp, abs tu nie pomoże chyba. Dodatkowo jadąc ma się wrażenie, że zaraz się całe auto rozsypie, bo zawsze coś strzeli, pyknie, puknie. NORMALNIE TRAGEDIA!!!! Przy wyższych prędkościach auto jest NIEBEZPIECZNE i fatalne. Kierowca nie może wogóle przeczuć co zaraz się wydarzy, na którą stronę go rzuci!
Niby wysoko się siedzi , ale widoczność jest przeciętna, ani na plus ani na minus.
Tu nie można złego słowa powiedzieć, no chyba że na przełącznik zespolony kierunkowskazów, wycieraczek, który pracuje jakby ważył 20kg, ciężko się przełącza i jest dosyć awaryjny. Reszta pokręteł, włączników raczej ok, intuicyjna obsługa bez udziwnień. Prostota mercedesa.
Bardzo dobra wentylacja i ogrzewanie. Klimatyzacja super. Działa nie agresywnie, to bardzo duży plus tego auta. Wentylacja i ogrzewanie to chyba największy plus tego auta!
Jak dla mnie masakra. Do auta trzeba wchodzić prawie na drabinie, ma tak wysoki próg. Jak już się wejdzie nie wygodnie się siedzi bo kolanami dotykam brody. Siedzenia krótkie, nie trzymają na boki. W aucie siedzi się tak jakoś z poczuciem niebezpieczeństwa , że wrazie kolizji już po nas. Nie ma takiej jakiejś pewności w nim, że może nas przedczym kolwiek uratować. Te wszystkie niby regulacje kanapy tylnej itp co niby są dla komfortu nic nie dają. Dla mnie jak w maluchu!
Tylko na płaskiej drodze jest ok. Reszta dróg bardzo źle. Słychać wszystko, każdą dziurkę, pracę silnika, zawieszenia. Nawet wycieraczki pracują bardzo głośno. Wyższe prędkości nie testowane ponieważ strach go rozpędzać więcej jak 120 km/h. Dodatkowo ze względu na twardość zawieszenia stuka tylna półka, i jakieś inne plastiki czasami. Generalnie nie ma szału!
Bardzo mało pali. Trasa ok 5l. Miasto ok 6.5L. Jednak te oszczędności niszczy drogi serwis i naprawy. Auto ma wszystko w niedostępnym miejscu, dlatego trzeba rozbierać pół auta aby do czegoś się dostać. Części w miarę tanie i dostępne, żeby tylko wymiana ich była dostępna..... Nie którym mechanikom nie chce się nawet go naprawiać.
Te auta są tanie, bo ich wartość eksploatacyjna jest bardzo niska! Przeciętnie jakość - cena! NISKA JAKOŚĆ, NISKA CENA!
Z psujących się drobiazgów napiszę: Zespolony włącznik wycieraczek i kierunków Łamiąca się wajcha do podnoszenia fotela Odpadające przykrywki lusterka w osłonach
Problemy z zawieszeniem, za twardym na nasze drogi Problemy z napędem paska klinowego , piszczenie, głośna praca napinacza Dymienie z rury podczas gwałtownego przyśpieszania

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDI 95KM 70kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 95KM 70kW