Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

Świetlisty , 11 lat temu
Silnik 1.7 CDI L 95KM 70kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI L 95KM 70kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo niskie spalanie przy skrzyni automatycznej.
Jak szukasz miejskiego i taniego w eksploatacji oraz niesamowicie przyjaznego, to polecam bo mi doskonale sprawdza ten meś. Wersja elegance w połączeniu czarnego nadwozia z listwami chromowanymi oraz drewnianym wykończeniem w środku, robi wrażenie. Wersja Long jest dużo dłuższa od zwykłej wersji i lepiej się prezentuje.
Od kiedy go mam żadnych problemów, po zakupie wymienione podkładki pod wtryskami oraz jakieś tam koła i paski. Spalanie w mieście nigdy nie wyższe niż 6,5l a na trasie minimum jakie osiągnąłem to 3.6l na 100 ! Przed każdą zimą nowe filtry wraz z filtrem paliwa, oraz nowy olej oczywiście Motul specific 229.51 oczywiście pełen syntetyk. Dzięki temu żadnych problemów zimą.
Automat, wymieniony olej i filtr po zakupie i odwdzięcza się bezawaryjnością.
Bardzo fajnie się prowadzi na 17sto calowych felgach, choć na 15stkach seryjnych na zimę nie jest tak już fajnie ale za to bardziej miękko.
Do lusterek trzeba się przyzwyczaić, po za tym żadych uwag. Lusterka podgrzewane ;)
Typowy mercedes, kto nie miał do czynienia ten się łatwo przyzwyczai, a ten co miał mesia to będzie się czuł jak w domu.
Sprawna i zadbana klimatyzacja to podstawa. Auto posiada jakiś dogrzewacz płynu chłodniczego, aby się silnik szybciej nagrzał. Dzięki czemu w aucie zaczyna lecieć ciepełko, w najmroźniejsze dni zimą kilka minut po odpaleniu.
Jest to miejskie auto, więc jest troszke wąskie ale i tak szersze niż na początku się spodziewałem. Jak się ma 130kg na wadze to może być ciasno ;) Pod przednimi siedzeniami znajdują się bardzo przydatne schowki. Mam wersje Long, czyli pasażerowie z tyłu mają dużo za dużo miejsca dla siebie. Tylne kanapy można przesuwać do przodu lub tyłu aby zwiększyć/zmniejszyć przestrzeń w bagażniku. W siedziskach kanapy znajdują się sprytnie umieszczone foteliki dla dzieci. Tylną kanapę można szybko i bez problemu zdemontować i dzięki temu mamy bardzo dużą przestrzeń ładunkową(duży wpływ ma to, że jest to wersja Long). W Bagażniku znajdują dwa pojemne schowki po bokach oraz duża wnęka na koło zapasowe. Nad głowami kierowcy i pasażerów znajduje się bardzo duży szyberdach który odsłania prawie cały dach, każda jazda ciepłą nocą to niepowtarzalne przeżycie. A gdy niebo jest bezchmurne i gwiazdy mocno świecą to podróż się zapamięta do końca życia. Bardzo dobrze przemyślane i przydatne schowki, szkoda że moje poprzednie auta nie były tak przemyślane.
Bardzo dobrze wyciszony jak na tak małe auto takiej klasy, dużo cichsze od konkurencji. Dzięki wyciszeniu można jeszcze lepiej wsłuchać się, w muzykę z 6ciu oryginalnych głośników.
W dzisiejszych czasach liczy się każdy litr. Spalanie w mieście 6 litrów na 100(przy normalnej jeździe bez zamulania) a po za miastem okolice 4 litrów to norma. Nigdy na autach nie oszczędzam, i robię wszystko aby w stanie jak z fabryki, więc nauczyłem się nie podliczać kosztów. JAK DBASZ TAK MASZ !
Komfortowe, miejskie autko w dieslu i automacie. Ja nigdy nie kupuje najtańszych samochodów z aukcji, tylko wręcz przeciwnie, wybieram jedne z droższych i jeżdżę oglądać. Tego mesia szukałem 3 miesiące w Polsce, aż w końcu znalazłem na niemieckiej aukcji i zdecydowałem się pojechać do Niemiec po niego, wyszło dużo drożej niż bym kupił w Polsce, ale za to nie mam na co narzekać. Tanie te autka nie są, ale jak dobrze kupisz to się będziesz cieszyć.
Muszę zobaczyć co się dzieje z przełącznikiem lewej przedniej szyby bo się czasami zacina, pewnie wystarczy wypiąć, przeczyścić kostkę i złożyć z powrotem.
Żadnej poważnej usterki przez dwa lata.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDI L 95KM 70kW [l/100km]

3,6