Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback

Pronto, 4 lata temu
Silnik 1.3 200 163KM 120kW
Rok produkcji 2019
Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback 1.3 200 163KM 120kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały ale wariat
Inne : Nie usterka ale głupi touchpad
Jako samochód służbowy to moje pierwsze auto klasy premium i spodziewałem się czegoś więcej po tym aucie. W ogólnej ocenie bardzo dobry samochód, jednak ma swoje minusy, które wpływają na ocenę ogólną. Za to jak na tą pojemność to też lubi wypić paliwa. Minus za dość głośna pracę, zwłaszcza na wyższych obrotach. I niestety nie jest to jakiś specjalnie miły głos pracy silnika.
Jak na tą pojemność jestem pod względem mocyi elastyczności bardzo zaskoczony - pozytywnie. Jest bardzo zrywny i dynamiczny. Bez problemu ponad 230 ciągnie na niemieckich auto Banach.
Automat 7 biegowy jest dziwny. Skrzynia ma sporego laga, w trybie comfort od wciśnięcia pedału do reakcji upływa tyle czasu, że już nieraz jest po ptokach. Nieintuicyjnie zmienia biegi zwłaszcza przy nieplanowanych manewrach. Jeździłem już wieloma automatami i uważam, że ten w A klasie jest jednym z gorszych.
Precyzyjny, dość sztywny i twardy ale fajny do prowadzenia. Jeżdżenie nim czy na krętych drogach czy szybko po autostradzie jest pewne i wygodne. Jeździ jak mały gokart.
Jest ok.
Szyba z przodu ma górną linię stosunkowo nisko, stąd sama szyba jest mała i ma się wrażenie jakby się siedziało w czołgu. Dziwne wrażenie zwłaszcza jak przesiądzie się z aut gdzie ta szyba jest normalna. Poza tym ok, komplet czujników, kamer i asystentów parkowania rozwiązuje wszystkie możliwe problemy.
Generalnie wszystko pod ręką ale duży minus za ten wielki touczpad na konsoli środkowej. Jest tak mega czuły, że nawet kabelki z ładowarki albo paragony są w stanie go przestawić - jest to mega irytujące w codziennym użytkowaniu. A wystaczaby Opcja blokowania tego ustrojstwa.
Ok, grzeje szybko i chłodzi też bardzo dobrze. Do tego ogrzewanie każdej możliwe części też przydaje się zimą
Jest to dość małe auto, ale w zupełności na codzień wystarcza. W 4 dorosłe osoby na dłuższą trasę mogłoby by być męczące.
Słabo, albo nawet bardzo słabo. Jest głośno zarówno z Komory silnika przy szybszej jeździe jak i nieodparte wrażenie niedomknietej szyby. Niestety jazda prędkościami autostradowymi+ wypada gorzej niż w focusie. Jak na auto premium spodziewałem się czegoś więcej.
Mercedes. Więcej nie trzeba dodawać
Jak na wartość tego auta, a katalogowo ma prawie 180 tys. Zł to można oczekiwać czegoś więcej. Bardzo drogi samochodów i w porównaniu do xceed którego teraz używam, różnica w cenie 60 tys. A pod wieloma względami Kia bije Mercedesa na głowę. To co trzeba zaznaczyć to fakt, że jeździ się Mercedesem. Ale 60 tys za gwiazdę to wg mnie dużo i osobiście bym takiego auta nie kupił.
Prawie 40 tys km zrobione w ponad pół roku, auto mocno eksploatowane, nic się nie dzieje. Ale na niedawnym serwisie w okolicach 36 tys (drugi serwis) wymieniono komplet klocków hamulcowych
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 200 163KM 120kW [l/100km]