Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W245

marecki, 10 lat temu
Silnik 150 95KM 70kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Klasa B W245 150 95KM 70kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń w aucie i bagażnik
Układ elektryczny
jedno jest pewne to jest Mercedes klasy B a więc nie można tu nawet oczekiwać jakiegoś podobieństwa do klasy C a często słyszę takie komentarze. Sprawdza się w rodzinie 2+1. Bardzo dużo miejsca jak na takie małe auto, mam 194 wzrostu i siedzi mi się komfortowo a osoba z tyłu ma nadal miejsce na nogi.
Powinno być oznaczenie B150 ale nie ma na liście. Silnik 95km niestety przy 4 osobach na pokładzie jest mało dynamiczny, zagazowałem go 6 miesięcy temu zrobiłem 12tyś jak na razie jest ok. Przy codziennym użytkowaniu przez jedną osobę te tylko 95km w gazie daje sobie ładnie radę i miasto i trasa
biegi wchodzą, wsteczny nie wariuje
Z przyjmowaniem dziur na jezdni nie jest źle, na pewno największym minusuem auta jest jego zwrotność, miałem przyjemność być obśmianym przez kierowcę Kia Sportage który zakręcił na drodze na na dwa złamanie podczas gdy mi zajęło 3. Na parkingu również parę niemiłych niespodzianek szczególnie zaraz po zakupie. Tłumaczę to sobie dosyć sporym rozstawieniem osi.
Przy moim wzroście mam trochę problem w widocznością do przodu czasem muszę się przychylić żeby ocenić przy wyprzedzaniu jak daleko są auta z naprzeciwka. Czucie przodu auta przychodzi z czasem dla nerwowych polecam sensory parkowania. :D
więcej schowków!
i tu oczekiwałem w standardzie dwustrefowej klimy a poczułem się jak w taniej Skodzie, pokrętło i tak jakoś biednie to wygląda nawet jak na taniego Mercedesa
Jak wspomniałem przy moim wzroście 194cm osoba z tyłu nie wbija mi kolan w plecy, z tyłu też wygodnie na długich trasach. To największa miła niespodzianka auta
Przesiadłem się z Citroena c5 pierwszej generacji więc po pierwszej dłuższej podróży trochę się zmartwiłem jakie to auto mimo że benzyna jest głośne, zmiana opon trochę pomogła
Jeżdże na gazie więc koszty są żadne na razie, serwis w Mercedesie drogi ale warto zrobić chociaż pierwszy raz po zakupie i pogadać z mechanikami z ASO
zamek w drzwiach "szyje" gdy zimno - to częsta usterka w Mercedesach nowy zamek nie jest drogi ale radze poczekać na cieplejsze dni, jeżeli wszystko wróci do normy może lepiej nie wydawać kasy bo za rok może być powtórka
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 150 95KM 70kW [l/100km]