Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W245

Krzysztof, 10 lat temu
Silnik 170 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Klasa B W245 170 116KM 85kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemnosc auta i latwe manewrowanie po parkingach uwazam za najwiekszy plus.
Auto bardzo pakowne, mile dla oka.Choc na zewnatrz wyglada na male w srodku zaskakuje bardzo,nawet ostatnio jechalem ze szwagrem ktory siedzial z tylu a ma 190 wzrostu i sie zszokowal ze jest az tak duzo miejsca. Gdy zobaczyl bagaznik to tez nie mogl uwierzyc,a sam posiada mondeo w kombi. W srodku auto dobrze wykonane. Wszystkie plastiki wysokiej klasy,brak ogulno dostepnej tandety z jaka sie spotykamy np w fordach,czy skodach. Posiadam dosc uboga wersje,a i tak cieszy oko.
Jak na chwile obecna nic mu nie dolega co oczywiscie mnie cieszy,choc przed zima napewno wymienie olej,a i zauwazylem ze termostat jest do wymiany bo nie dogrzewa auta. Silnik moze nie pozwala na wyscigowa jazde,ale mi w zupelnosci wystarcza,sa jeszcze jednosti 2.0T. Proste rozwiazania-rozrzad na lancuchu i po 2 zawory na cylnder,czyli powrot do przeszlosci :). Czytalem wiele artykulow na temat "mecenasa" ze trzeba przeciagac biegi powyzej 3,5 tys zeby jechal i takie tam co uwazam za nie prawde. Posiadam instalacje gazowa ktora sprawuje sie idealnie.
Pracuje plynnie i bez oporu. Dobrze dobrana zarowno do miasta jak i na trase.
Auto prowadzi sie pewnie nawet w zakretach,nie nurkuje itp. przy duzych predkosciach wiem ze mam nad nim pelna kontrole, a ponadto systemy ktore bardzo ulatwiaja jazde. Mile zaskoczenie po aucie usportowionym ktore posiadalem wczesniej.
Do przodu bardzo dobrze. W aucie mozna siedziec bardzo wysoko niczym w busie-vanie, lub calkiem nisko jak w aucie sportowym. Na boki tez jest dobrze choc czasami przeszkadza mi slupek boczny, jesli natomiast chodzi o tyl to polecam czujniki parkowania,bo bez nich jest troche ciezko ulokowac auto na ciasnym miejscu parkingowym.
Inni powinni się uczyć od Mercedesa. Perfekcyjne rozmieszczenie wszystkiego, obsługa już po chwili bardzo intuicyjna, niczego nie musiałem się uczyć. Wymiana żarówek naprawdę bardzo sprawna i szybka.
Auto nagrzewa sie bardzo szybko,choc tak jak pisalem wczesniej u mnie jest termostat do wymiany,jesli chodzi o klimatyzacje to jeszcze nie testowalem bo na dworze zimno.
Choc nie wyglada to tak naprawde maly autobus,za rowno z przodu jak i z tylu miejsca pod dostatkiem,a nawet jeszcze wiecej.Wielki plus za to
auto przyjemne,a wygluszenia na duzym poziomie. Mi osobiscie brakuje wygluszenia pod pokrywa silnika ale podobno klasa B nie posiada. Przy predkosciach rzedu 160km/h mozna sie doszukiwac pewnych nie dociagniec.
Na obecna chwile przy aucie nic nie robilem,ale czeka mnie wymiana termostatu-koszt okolo 150zl,przed zakupem auta zrobilem kosztorys utrzymania i nie wypada zle. Licze oczywiscie na to ze auto bedzie bez awaryjne :)
Auto jest dobrze wykonane materialy w srodku sa naprawde dobrej jakosci,ale w koncu jakby nie bylo to Mercedes. Uwazam ze cena nowego auta jest wygurowana i glownie placi sie za gwiazde.
Brak i oby tak dalej
Brak i oby tak dalej