Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W245

Lessoki, 15 lat temu
Silnik 180 CDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Klasa B W245 180 CDI 109KM 80kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń w kompaktowej karoserii.
Wspaniałe auto dla rodziny. Nie rzuca się w oczy, nie powoduje zazdrości (\"bo to nie jest przecież prawdziwy Merc\"). Pięknie się prezentuje w swej sportowej skromności i zaskakuje dobrze rozplanowanym wnętrzem.
109 KM dobrze sobie radzi z tym minivanem. Zapalony na zimno nie ma miłego dźwięku, ale po przejechanym kilometrze wrażenia akustyczne przestają przeszkadzać. Powinno być trochę lepiej z tłumieniem wibracji, które nieco przenoszą się na kierownicę.
6 stopniowy automat pracuje wyśmienicie. Mam wrażenie, że jeżdżę melexem. Możliwość zmiany biegów ręcznie istnieje, ale po co sobie psuć wrażenia z jazdy? W trybie \"S\" można pociągnąć silnik wyżej, co wiąże się z lepszymi nieco subiektywnymi odczuciami związanymi z osiągami i całkiem namacalnym większym zużyciem paliwa.
Gdyby nie minimalny prześwit, ocena byłaby wyższa. Niejednokrotnie zahaczyłem płytą podsilnikową o kamienie wielkości wyrośniętego orzecha włoskiego. Najlepiej nie jeździć w koleinach, jeśli już trzeba to tylko jednym śladem.
Doskonała w każdą stronę. Z tyłu mam oryginalny parktronic, więc nie narzekam.
Od lat się już przyzwyczaiłem i już nie szukam wycieraczek prawą ręką. Normalny ręczny jest pewnym krokiem wstecz, ale można to zaakceptować. Składany przedni fotel pasażera jest idealny - można bez problemu przewieźć kilka paczek boazerii o długości 270 cm.
Po minucie jazdy robi się przyjemnie ciepło. Klimatyzacja półautomatyczna ma pewną bezwładność, którą należy brać pod uwagę regulując temperaturę.
W aucie wielkości Forda Focusa jest tyle miejsca co w E klasie. Typowa polska rodzina 2 + 2 może wygodnie podróżować. Dzięki temu, że maska nie zajmuje 1/3 długości samochodu jest miejsce dla kierowcy i pasażerów. Niestety takie proporcje nie zrekompensują niektórym pewnych braków w spodniach...
Powinno być 4,5 gwiazdki za to burczenie przy zimnym starcie i drgania na kierownicy.
Jeśli chodzi o spalanie to jestem w totalnym szoku. Na przedgórzu, 4 osoby z bagażem na basen, w lato, trasa około 50 km, zagraniczna droga: osiągnąłem 3,9 l/100km. Na trasie Olsztyn - Warszawa nie dałem rady zejść poniżej 4,1 l/100km. Naprawiam tylko w ASO i jestem przyzwyczajony, że biorą trochę więcej niż pan Waldek \'za rogiem\'. Za to nie muszę ich odwiedzać pomiędzy przeglądami.
Za jakość się płaci. Jak się na początku nie zapłaci, to potem ma się niespodziewane koszty.
Nic mnie nie denerwuje.
Nie zawiodłem się ani razu. Od kiedy zacząłem kupować tylko Merce, jestem o wiele rzadziej w serwisie niż to bywało w przypadku KII, Fiata, Opla, Seata. Ostatnio tak rzadko bywałem, jak jeździłem Hondą.

On - zużycie paliwa dla silnika 180 CDI 109KM 80kW [l/100km]

5,6