Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W246 Sports Tourer Facelifting

Robert, 5 lat temu
Silnik 1.5 180 d 109KM 80kW
Rok produkcji 2016
Mercedes Klasa B W246 Sports Tourer Facelifting 1.5 180 d 109KM 80kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Automat siedmiobiegowy rewelacja! największy plus tego auta.
Zgrabne auto niby małe, ale dość pakowne, silnik bardzo oszczędny ale mułowaty, skrzynia automat 7g rewelacja!
Nieco mułowaty, słaba kultura pracy na zimnym, brakuje paru kucyków do pełni szczęścia, braki wynagradza bardzo niskim spalaniem, jednostka zakupiona od koncernu Renault znana od lat i udoskonalana zarówno przez francuzów jak i MB. Spalanie najniższe jakie uzyskałem w ecco drivingu na odległości 100km z 4 osobami na pokładzie to 3.5 l/100km! pracownik aso twierdzi, że zszedł do 3.2!
Poezja, 7 biegów, dwusprzęgłowa, zmienia biegi rewelacyjnie, choć w porównaniu do BMW nieco wolniejsza moim zdaniem. fajny tryb pracy eco i przejścia na luz w tryb żeglowania, ładnie podrzuca biegi i reaguje szybko na operowanie pedałem gazu. największy plus tego auta.
Brak zastrzeżeń, reaguje szybko i miękko, wspomaganie bardzo skuteczne.
Jest ok, ale ideałem nie jest
Dosyć logiczne rozmieszczenie przycisków, choć jak do każdego auta trzeba się przyzwyczaić
Grzeje i chłodzi. klima potrafi zaszronić szybę czołową, brak zastrzeżeń. minus za precyzje w przedziale 20 - 21 stopni, przydałaby się tam połówka.
Przy mocno odsuniętych fotelach z tyłu może brakować miejsca dorosłym pasażerom, a przy wzroście 185 trzeba je odsunąć znacząco. to średnie auto i nie ma co narzekać. jest dobrze.
O ile z przodu jest w miarę ok to na tylnych siedzeniach jest dość głośno, słychać toczące się opony.
Serwis MB liczy sobie słono za pracę, sądzę że po okresie gwarancji serwis zewnętrzny nie będzie różnił się znacząco od innych marek.
Zależało mi na aucie z klasycznym automatem, nie za dużych gabarytów, na tym polu nie było za dużej konkurencji, większość firm oferowała CVT którego nie trawię. Zostało tak naprawdę tylko bmw i MB. kupiłem roczne auto za 88 tyś zł, uważam że to cena akceptowalna.
Dwa ledy oświetlenia tablicy rejestracyjne padły w jednym czasie, koszt 40 zł sztuka w aso. (zamienników brak), padł zamek klapki wlewu paliwa, na szczęście było to pod serwisem MB, byłoby kiepsko gdyby stało się to gdzieś na wiosce, brak możliwości zatankowania auta trochę mnie zmroził.
Poważnych brak, oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 180 d 109KM 80kW [l/100km]

5,4