Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Sedan W203

Beny, 14 lat temu
Silnik 2.1 (C 200 CDI) 116KM 85kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 2.1 (C 200 CDI) 116KM 85kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie
Przydałby się mocniejszy silniczek (tak apetyt rośnie w miarę jedzenia :D) ale przy tym silniczku i przy tym spalaniu jestem w stanie wybaczyć autku jego niedociągnięcia - jak choćby te rdzę ;)
Kultura pracy silniczka CDI jest według mnie wyśmienita, odpala za pierwszym razem, ładny gang. Jest bardzo elastyczny. Narazie nigdy mnie nie zawiódł. Nie wiem co niektórzy tutaj wypisują za bzdury... ludzie wy chyba tankujecie olej opałowy spuszczany z ciężarówki na parkingu... Mam taki sam silnik w innym mercu od nowości już 530tys km zrobiłem... Łancuch rozrządu to genialna sprawa - porównanie do Audi i silników TDI jest zupełnie nie na miejscu! Wymień w Audi czy nowym Passacie pasek rozrządu i zobaczysz ile cię zgolą o rozbieraniu połowy auta nie wspomnę! Lać dobre paliwko i jeździć...
Świetnie zestpniowana skrzynia biegów 120km/h na 6 biegu i około 2100obr/minute. Dla mnie rewelacja. Wyprzedzanie genialnie i pewne na 4ce ciągnie jak wściekły od 80 do 140 :) bezpiecznie i pewnie. Biegi wchodzą jak w masło, wsteczny jest dobrze zrobiony tylko jedyny minus to mieszek skrzyni biegów... cały obciągniety skóra która w pewnym miejscu się przerwała (chyba poprzedni właściciel jeździł z jakimiś pierścionkami ;)
Tutaj dam tylko dobrze a to przez to, że autko po zakupie miało wymienione z przodu drążki... 500zł ale cóż czasem trzeba doinwestować żeby później się nie wkurzać, narazie zrobiłem z 15tys km i wszystko ok. Świetny promień skrętu, esp da się wyłączyć i można pokręcić się na śniegu.
Rewelacja. Parkowanie w najciasniejszych zaułkach to sama przyjemność. Szybki w zimie nie parują dzięki włączonemu guziczkowi na klimie \"szyby\". Mam na szczęście Termatica (bez wyświetlacza) i żadnych błędów nie ma ;D jak chce ciepło to daje ciepło chce zimno to jest lodówa.
Taki urok, jedyne do czego się przyczepię to sterowanie szybami elektrycznymi u kierwocy, jestem wysoki i poprostu czasem przeszkadza kolano ;-) jedno pokrętło do kierównowskazów i wycieraczek wymagało 2 dni aby się przyzwyczaić. Powiem tak - rewelacja :) jeszcze tempomacik i wszystko mamy pod kontrolą a prawa ręka może lądować na kolanku pasażerki :)
Klima termatic z pokrętłami działa bardzo dobrze, czasem jak się jedzie w 4 osoby to pasażerowie z tylej kanapy marudzą że jest za ciepło...
Nie oszukujmy się to jest C klasa :) dla kierowcy mimo że jestem wysoki jest naprawde ok, fotel ma regulacje elektryczną góra dół oparcie, jeżdrzę na najniższym ustawieniu i jest elegancja. Autko wygodne dla 4 osób - 5 to dodatkowo. Chcesz więcej kup E :)
90-100 cisza :) 120 cisza... od 140 jest 2600obr i już zaczyna słychać hałas... Tak to jak na dieselka świetnie... Ale trzeba dbać o skóry - nawilżać je mleczkiem w miarę regularnie bo inaczej mogą czasem zatrzeszczeć ;-) jak się dba to się ma!
Mam znajomego mechanika który na codzień pracuje w ASO. Ceny części nie są niskie, ale jak chcesz tanio to kup seicento. Przykład klocki plus tarcze na tył ok 480zł. Moja jazda to pół na pół miasto trasa - ta druga dość szybko. Sednio wychodzi spalanie w okolicach 7 litrów, z pojemnośći ponad 2 litrów i naprawdę fajnego przyśpieszenia to świetny wynik. Na długiej trasie 100-120 autko spala poniżej 6 litrów ropki.
No drogo, ale nie jestem kolejnm vulcwagenem czy nie powoże nudnego jak flaki z olejem ryża (toyoty). Te autko ma poprostu klasę.
Na początku miałem uszkodzone 3 światło stopu (było przełamane i nie wszystkie diody świeciły) wymieniłem - i już nie mam żadnych błędów na komputerze. Wyskakująca miejscami rdza :/ ale to bolączka mercedesów. Cóż nikt już nie jest doskonały ;)
20tys km narazie zrobiłem tym autkiem i jest rewelacja, na trasie prędkości przelotowe 120-170 i autko jest miodzio. Każdy bije do marki mercedes, że powinien płynąć itd... jak Beczka w123... Może to nie to samo co beczka ale nie ukrywajmy, że świat idzie do przodu i elektronika wchodzi wszędzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (C 200 CDI) 116KM 85kW [l/100km]

6,4
7,3
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 2.1 (C 200 CDI) 116KM 85kW
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203