Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Sedan W203

Arcii, 16 lat temu
Silnik 2.7 (C 270 CDI) 170KM 125kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 2.7 (C 270 CDI) 170KM 125kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Diabeł pod maską który jest tak jakby na diecie ;-)
Ma wiele gadżetów które naprawdę sie przydają przy codziennym uzytkowaniu choćby elektrycznie składane lusterka, czy czujniki parkowania.
Silnik jest mocny, niestety wadą jest wolna reakcja na przyspieszenie. po wciśnieciu gazu trzeba odczekać sekundę, dwie zanim auto zacznie przyspieszać.
Nie pozwala się rozpędzic na pierwszym biegu, więc chwile po ruszeniu trzeba szybko mysleć o drugim biegu. 6-cio biegowa skrzynia sprawdza się rewelacyjnie na autostradach.
W tym modelu układ jezdny jest na naprawdę wysokim poziomie. .Promień skretu pozostawia wiele do życzenia, ale jak to w Mercedesie.
Mercedes nawet pomyslał o układzie chłodzenia w schowku pod łokietnikiem. Nie wiem tylko czemu to ma służyć. Musiałbym jeździć z otwartym podłokietnikiem. Mimo to jestem zadowolony z szerokich możliwości chłodzenia.
Nic dodać, nic ująć. Rewelka
Auto jest bardzo ciche, mimo to ze względu na swój dieselowski silnik daje się go odczuc przy dużych prędkościach, szczególnie przy załączonym turbo.
Przy normalnej jeździe w trybie mieszanym mój Merc pali 6.9 l/100km z czego jestem najbardziej zadowolony. przy ostrej gwałtownej jeździe wynikjaki udało mi się wycisnąć to 10,2l/100km przy predkości 210km/h na odcinku 20km. Jak na silnik 2.7 wynik i tak jest doskonały.
Kupilem to auto za około 70 tys zł i dla mnie ta cena była warta zapłacenia.
Brak
Nic jeszcze nie działo i lepiej żeby tak zostało.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 (C 270 CDI) 170KM 125kW [l/100km]

Mercedes Klasa C W203 Sedan W203