Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Kombi T204

ADAM, 10 lat temu
Silnik 1.8 200 K 184KM 135kW
Rok produkcji 2010
Mercedes Klasa C W204 Kombi T204 1.8 200 K 184KM 135kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : żarówki
Auto godne polecenia dla każdego kto ceni sobie niezawodną jazdę, dynamiczną a zarazem ekonomiczną. Polecam z czystym sumieniem.
Dynamiczny już od niskich obrotów, przy wyższych rasowy dźwięk kompressora. Potrafi łyknąć swoje ale również potrafi być ekonomiczny (szczególnie na dłuższych trasach). Bezproblemowy, ani razu mnie nie zawiódł. Ocena w pełni zasłużona.
Automat pracuje szybko, płynnie zmienia przełożenia, kiedy trzeba wyprzedzić to szybko zredukuje nawet o 2 biegi w dół.
Pewnie trzyma się drogi, stabilny na zakrętach - niczym przyklejony do asfaltu.
Wszystko w porządku, widać dobrze z każdej strony.
Spasowanie mogło by być troszkę lepsze, ale i tak jest intuicyjnie i to się liczy
Szybko się nagrzewa w zimie, szyby odparowywują szybko. W zimie klima daje przyjemne ochłodzenie.
Dla kierowcy i pasażera z przodu miejsca na 5, ale z tyłu troszkę mało miejsca, ale też na 4. Więc ocena to mocne 4.
Przy niskich obrotach słychać tylko szum powietrza i toczenie się opon po asfalcie. Od ok.4500 obr. robi się trochę głośno, ale to rasowy dźwięk może się podobać. Według mnie jest bardzo dobrze.
W mieście trochę spali ok. 8-9 l PB 95, więc jest w porządku. W trasie potrafi zejść do 6 l PB 98.
Cena nowego mogła by być niższa, ale cóż. Najlepiej podsumuje to cytat: \"bez gwiazdy nie ma jazdy\" i ja się z nim zgadzam.
Nic się nie popsuło przez te 3 lata, oprócz 2 przepalonych żarówek i wyrwanej przez syna klamki z wewnętrznych drzwi tylnych.
Nic, kompletnie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 200 K 184KM 135kW [l/100km]