Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Kombi T204

mmpro, 11 lat temu
Silnik 3.0 300 231KM 170kW
Rok produkcji 2008
Mercedes Klasa C W204 Kombi T204 3.0 300 231KM 170kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : To udany stylistycznie samochód. Jak na kombi jest wyjątkowo zgrabny. Może ucierpiały na tym jego możliwości przewozowe ale ważne są też odczucia estetyczne. Kolor srebrny felgi 18 amg i podwójny wydech to przyjemne dla oka akcenty.
Początkowo nie mogłem się przekonać do tego samochodu. Kupiłem go jako 3-latka. Wcześniej miałem zamiar kupić opla insignię kombi 4x4 250KM. Jednak ta oferta była tańsza prawie o połowę. Dzisiaj już nie żałuję swej decyzji. To solidny samochód i rozumiem ludzi którzy lubią mercedesa.
Silnik jest mocny jednak czasami odczuwam niedosyt. Mam drugie znacznie mocniejsze auto i może stąd to wrażenie. Dźwięk silnika nie zachwyca mimo że to v6. Omega ładniej brzmiała jednak była sporo wolniejsza. Jest dobrze ale mogłoby być lepiej. Dla pocieszenia powiem że jeździłem też 180-ką w automacie i tam silnik jest za słaby. Niby to samo auto a jednak zupełnie inna kategoria wrażeń. Po tym zdarzeniu zacząłem doceniać silnik w swoim aucie.
6 biegowy manual. pierwsze 3 biegi mają nieco za krótkie przełożenie a prędkość maksymalną osiąga się na piątym bo 6 jest dłuuugi. Ale dzięki temu na trasie można uzyskać rozsądne spalanie. Podczas wyprzedzania na trójce trzeba uważać bo przy 140kmh brutalnie odcina dopływ paliwa.
Zawieszenie to mocna strona tego modelu. Jest jednocześnie sportowe i komfortowe. Na letnich kołach 18cali - przód 235 i tył 255 - doskonale trzyma się drogi. Duży margines bezpieczeństwa. Jazda w zakrętach to czysta przyjemność.
Niewielkie tylne szyby i szerokie słupki nieco przeszkadzają przy cofaniu. Na szczęście są czujniki parkowania - bardzo przydatna rzecz. Poza tym świetne ogromne lusterka. To mój pierwszy mercedes i lubię ten \"celownik\" na masce. Jednak może on być źródłem wydatków ponieważ pod pracą już dwa razy złamali mi gwiazdę. Nowa kosztuje 120zł.
Wszystko pod ręką. Obsługa jest intuicyjna. Po przyzwyczajeniu się większość rzeczy można wykonać bez odrywania wzroku od jezdni a to ważne. Fajna sprawa to linguatronic - obsługa głosowa radia, nawigacji, telefonu bluetooth - jednak trzeba mówić po angielsku. Dla niektórych to może być wada.
Świetna klima i ogrzewanie. Przy bardzo nagrzanym samochodzie na początku jest trochę głośno ale za to chłodzi dobrze i to jest najważniejsze.
To samochód klasy średniej i powinno być lepiej. Z przodu zarówno pasażer jak i kierowca mają wystarczająco dużo miejsca. Z tyłu już nie jest tak różowo. Mało miejsca na nogi. Trzem osobom będzie zwyczajnie ciasno. Bagażnik za mały jak na kombi. Ale może to zboczenie po omedze gdzie wrzucałem wózek dziecięcy bez składania.
Przy dużych prędkościach szumy powietrza stają się uciążliwe. Mogłoby być lepiej. przy prędkości podróżnej 120-130kmh hałas nie jest męczący. Rzadko jeżdżę z prędkościami powyżej 180kmh jednak w tym samochodzie jest za głośno i jeszcze dochodzą jakieś stuki z okolic tunelu środkowego tak jakby osłona w podwoziu była źle przymocowana i przy takich prędkościach daje znać o swojej obecności.
Jak na 3 litrową jednostkę benzynową spalanie pozytywnie zaskakuje. Ceny przeglądów na poziomie 700zł. Napraw jeszcze nie było - to w sumie prawie nowe auto i ta specyfikacja - wolnossąca benzyna i manual - gwarantuje długoletnią bezproblemową eksploatację.
Jakbym miał za nowy samochód zapłacić 200 tys. zł to pewnie bym się nie zdecydował ale bezwypadkowy trzylatek o niewielkim przebiegu za 80 tys to już dobra oferta.
Tutaj nie ma o czym pisać no może poza tym, że wymieniłem żarówki postojowe. Wybierając się w trasę tym samochodem mamy nieodparte poczucie pewności że nic się nie zepsuje. Tak być powinno.
Jak wyżej. Jeszcze mnie nie zawiódł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 300 231KM 170kW [l/100km]

12,8