Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Limuzyna

Mateusz, 7 lat temu
Silnik 1.8 180 K 156KM 115kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Klasa C W204 Limuzyna 1.8 180 K 156KM 115kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : od czasu do czasu przepala się żarówka stop a tak po za tym nic
Auto użytkuję 2 lata przed Mesiem miałem (Właściwie dalej mam) Renault Clio z tego samego rocznika 2007r. Wygląd Mercedesa będzie się podobał jeszcze przez parę dobrych lat,po naszych drogach już jeździ coraz więcej tych W204 i dobrze widać że ludzie nie chcą Audi czy BMW (Oklepane Auta)
Silnik z kompressorem ma dobrą dynamikę i elastyczność dzięki mechanicznemu doładowaniu ciągnie od samego dołu,na 5 biegu przyśpieszając do zmiany na 6 bieg odczuwalna jest elastyczność silnika
Krótkie przełożenia pomaga to przy wyprzedzaniu oraz dzięki temu ta skrzynia daje przyjemność z jazdy,odczuwalne jest to że może przyjąć duży moment obrotowy (jest mocarna)
Fajna zabawa z napędem na tylną oś,układ ESP działa dosyć szybko,fajne też jest że wchodząc w ukryte menu można wyłączyć wszystkie zabezpieczenie po ESP,ABS itp...
Nie jest źle ale mogło być trochę lepiej,przeszkadza z przodu słupek jest gruby trochę zasłania widoczność po skosie ostatni zamontowałem samodzielnie czujniki cofania na tył i jest już lepiej,parę osób mówi mi dlaczego nie ma CELOWNIKA NA MASCE mam wersję Avantgarde i gwiazdę wkomponowaną w grill (Fajnie wygląda)
Dobrze jest
Szybko się nagrzewa i schładza środek auta.Można ustawić mały wiaterek jak ktoś nie lubi gdy puszcza mu się na przykład mocną klimę
Przestrzeń dla kierowy i pasażera jest b.dobra jak jechaliśmy na Węgry w pięć osób kierowca i pasażer przysunęli fotele do przodu i trzem osobą z tyłu nie było za mało miejsca ani ciasno (mówili że myśleli że będzie gorzej)
Kto nie wejdzie do tego auto z moich znajomych zawsze mówi ale tu cicho ,silnik pracuje itp.
Hmm szczerze mówiąc nie oszczędzam na to auto pieniędzy ale nie ma tragedii myślałem że będzie źle ale części nie są aż tak drogie nie bawię się w zamienniki kupuję dobre części dobrych firm.Mercedesa posiadam w instalacji LPG więc jeżdżę limuzyną za małe pieniądze.Nie mam problemów z instalacją LPG wiem jak zadbać o LPG parę rzeczy w tym aucie porobiłem sam (Koszt przeglądu jest droższy od Benzyny - 90 zł. LPG - 162 zł.)
Jakość auta jest dobra nawet można powiedzieć że b.dobra plastiki po 9 latach trzymają się i nie chcą puścić część plastików z przodu jest pokryta gumą (może dlatego guma może trzyma to w całości)
Nie miałem i nie mam problemu z tym autem.Posiadam komputerek do tego auta więc sam mogę sprawdzić co może mu dolegać jeśli coś będzie nie tak (Nie jestem mechanikiem) Po prostu lubię trochę majstrować żeby nic nie zmajstrować

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 180 K 156KM 115kW [l/100km]

7,8