Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Limuzyna

Marek i Anna, 12 lat temu
Silnik 2.2 200 CDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Klasa C W204 Limuzyna 2.2 200 CDI 136KM 100kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest rewelacyjny bardzo zwinny a przy tym mało pali i mało awaryjny.
Mocno się z mężem zastanawialiśmy jaki silnik wybrać. Decyzja padła na C200 i to był strzał w dzesiątkę. Samochód ma przejechane prawie 200 tysięcy i póki co nic się nie dizeje. Auto jest doskonale wykończone przynajmniej w wersji AVANTGARDE. Nie wiem ale odnieśliśmy wrażenie i chbya nie tylko my na tym forum iż wersja AVANTGARDE zupełnie inaczej jest wyciszona od wersji CLASSIC CZY ELEGANCE. Jeden z mechaników powiedział iż wersja AVANTGARDE ma lepsze materiały tłumiące wnętrze i faktycznie coś w tym jest gdyż jadąc nawet blisko 200km /h na autostradzie nie czuć tych szumów jakie mieliśmy na jeździe testowej przy 160km !
Wybraliśmy skrzynie 6 biegową manualną. Przy takim przebiegu co teraz mamy gdybyśmy wybrali automat pewnie już byłby duży wydatek póki co skrzynia manualna chodzi rewelacyjnie i nie widać oznak zmęczenia.
samochód bardzo dobrze trzyma się drogi ale w końcu to C klasa
Z widocznością nie ma większych problemów. Jak narazie sztuczki nie było
narazie brak oznak zużycia. Nie sprawia większych problemów
Wiadomo nie jest to E-klasa ale dla 4 osobowej rodziny w zupełności wystarczy
I tutaj największa niespodzianka. Jadąc do Włoch na wczasy średnie zużycie około 5,9 litra. Więc czego chcieć więcej ?
Auto ma przejechane 200 tysięcy mimo tego nic się nie psuje. Kilka razy się spaliły żarówki ale jak takie rzeczy mają się psuć to jesteśmy nawet zaa :)
Wybraliśmy wersje z 136 konnym silnikiem i manualną skrzynią biegów. Póki co auto chodzi jak żyleta. Mechanik dobrze nam wybrał samochód. Gdybyśmy kupili C220 z automatem mielibyśmy na tą chwile spory wydatek. Dla porównania nasi znajomi kupili C220 używaną z automatyczną skrzynią biegów i niestety z autem mają ciągłe problemy jak nie jakieś wtryski to skryznia biegów się rozleciała przy 150 tys !

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 200 CDI 136KM 100kW [l/100km]

5,9