Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Limuzyna

Andrzej, 7 lat temu
Silnik 3.0 350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY 224KM 165kW
Rok produkcji 2010
Mercedes Klasa C W204 Limuzyna 3.0 350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY 224KM 165kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochod bardzo wygodny a zarazem dobrze prowadzacy sie na zakretach
Przeniesienie napędu : 7g tronic
Naprawde mam model c 320cdi 4matic. Wygodna limuzyna o dobrych osiagach z automatem. Mam zrobiony program na 250KM i 615NM. Silnik v6 jak na diesla ma dobra kulture pracy i dobrze radzi sobi z wazacym 1780kg samochodem. Bardzo zwrotny samochod wygodny na trasy w korkach troche ospale dziala skrzynia 7G i aby szybko zwawo ruszac trzeba wciskac mocniej gaz a wtedy spalanie mocno skacze w gore.
Silnik v6 daje duzo frajdy z jazdy i jest w miare oszczedny i cichy jezeli chce zmieniac biegi manualnie ciezko wyczuc obroty silnika na sluch. Zwawo sie wkreca na wysokie obroty. Na autostradzie zamyka licznik 260km/h
7G tronic to jedyny mankament w tym samochodzie. O ile na trasie sprawuje sie super to przy agresywnej jezdzie nie nadaza z dobraniem odpowiednich przelozen, jest mozliwosc zmiany recznej ale to tak jakbys pisal podanie o zmiane biegu i czekal na rozpatrzenie. Jesli chcesz poszalec bierz manual jesli wygodnie podrozowac to morzesz brac 7G. Minus to brak odpowiednich warsztatow ktore umieja diagnozowac te skrzynie gdy zaczynaja nie domagac. Ja mam problem z szarpaniem na pierwszych 3 biegach i narazie nikt nie umie sobie z tym poradzic nawet warsztaty zajmujace sie naprawami ASB.
Z tej strony samochod jest wzorowy. 4matic daje rade w naprawde trudnych warunkach mialem okazje juz nie raz go przetestowac, 50cm sniegu idzie jak plug sniezny, bloto na polnych drogach super zabawa tylko pozniej mycia Duzo:) NAPED PRZEKAZYWANY JEST W STOSUNKU 40%przod i 60%tyl dlatego samochod prowadzi sie super z tendencja do nadsterownosci przy dodawaniu gazu. Szkoda tylko ze nie mozna calkowicie wylaczyc ESP
Widocznosc ok tylko czujniki parkowania sa przewrazliwione kiedy piszcza juz na maxa mamy jeszcze 20cm odstepu od przeszkody
Wszystko super jak to w Mesiu
3 strefowa klima super
Mogloby byc wiecej no ale to nie E klasa
Testowalem kilkanascie samochodow przed kupnem i wyciszenie w c klasie jest lepsze niz w Audi A6 Nie czuc predkosci w tym samochodzie 180km/h mozna rozmawiac bez podnoszenia tonu
Dosc drogie czesci eksploatacyjne typu filtry i oleje Automat generuje dodatkowe koszty Spalanie przy 140km/h wynosi 8..2l/100km Miasto 11l na 100km ale lubie jezdzic dynamicznie Oszczedna jazda na trasie(gdy kieruje zona;) 6.2l na 100km
Tylko automat mnie denerwuje. Jestem mechanikiem i narazie zadnych innych usterek nie ma
Automat. Ciezko znalezc odpowiednio wykwalifikowany warsztat ktory ogarnia temat

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY 224KM 165kW [l/100km]

8,7
11,5