Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Kombi

Art, 3 lata temu
Silnik 350 Plugin Hybrid 293KM 216kW
Rok produkcji 2015
Mercedes Klasa C W205 Kombi 350 Plugin Hybrid 293KM 216kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 280 kucy fajnie ciągnie
Układ elektryczny : Czasem wiesza się nawigacja, oświetlenie (LED powinien świecić dłużej)
Auto stworzone chyba po to by zamknąć buźki ekologom, ale na krótko.
Fajny, przyjemny i dynamiczny, zwłaszcza w połączeniu z elektrycznym - 280 koni daje radę. Ale... Przy 90kkm zacząłem wyczuwać zapach palonego oleju z wydechu, po kilku chmurach dymu w czasie spokojnej jazdy pojechałem do serwisu. Diagnoza: odma do wymiany. Przy aucie które prawdopodobnie 40% czasu jeździło na prądzie? Jak dla mnie bardzo dziwne. Sama odma w zakupie jest nie droga, wymiana zajmuje cały dzień co przekłada się na końcową fakturę.
Całkiem niezła ale czasem szarpnie.
Airmatic pracuje ok, czuć wyraźnie różnicę między trybem komfort, Sport i sport+
Słupki A trochę grube.
Nie jest źle
Z przodu nieźle, tył to kpina
Przód ok, b. dużo kombinacji ustawień, tył to kpina. Siedziska krótkie, oparcie za bardzo pionowe, kolana na wysokości klatki piersiowej... A niby rodzinne kombi...
Najlepiej wyciszone auto jakie miałem, ale to też moje pierwsze premium.
Układ PHEV to kpina. Bateria coś ponad 8 kWh ale dostępne jakieś 5.5 kWh co przekłada się na max 12km w trybie EV (jak wyłączysz całkowicie nawiewy to może 15km a zimą max 6km) później to po prostu ciężkie c250
Odma to niby drobiazg, ale jednak może się przytrafić. Tak jak oświetlenie zewnętrzne... "przepaliły" się wszystkie diody w klamkach i pod lusterkiem kierowcy... Dramat
Na razie nie stanęło na awaryjnych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 350 Plugin Hybrid 293KM 216kW [l/100km]

9,3