Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Kombi

Krzysztof, ponad rok temu
Silnik 350 Plugin Hybrid 293KM 216kW
Rok produkcji 2017
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Klasa C W205 Kombi 350 Plugin Hybrid 293KM 216kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Daje mocnego kopa, ale auto jest bardzo ciężkie 1800kg i opony szybko się zużywają przy dynamicznej jeździe
Silnik : Bardzo dobra jednostka. 5 lat bez żadnych problemów. 175tys nalotu
Zawieszenie : W przeciągu 5 lat wymieniono 2 razy kompresor od airmatic. Na szczęście na gwarancji. Po gwarancji skończyły się tylnie amortyzatory oraz rozszczelniła się tylna poduszka prawa. Koszt nowych amortyzatorow 2x2300pln + poduszka 2000pln.
Układ elektryczny : Z tyłu miałem wymienione na gwarancji wszystkie 4 lampy (kombi) z powodu nieszczelnosci i sporej ilości wody w środku
Inne : Skrzynia biegów szarpie na zimnym z 2 biegu na 3. Typowy problem w 7G często spotykany na forach internetowych
Bardzo fajne i szybkie auto. Do tego model kombi wygląda bardzo ładnie. Napewno ładniej niż sedan.
Żadnych problemów silnikowych, nie trzeba dolewać oleju. Jedynie po vo maskę otwieram to tylko żeby plyn do spryskiwaczy dolac
Na zimnym często szarpie. Warto wymieniać olej co 80tys i dobrze zrobić płukanie
Świetny kształt ale nadkola z tyłu szybko rdzewieją. Podobno nadkola przód są z innego materiału niż tył
Słupek A zdecydowanie za gruby. Na zakrętach trzeba uważać w mieście przy zatłoczonych przez pieszych miejscach
Z przodu potrafi być gorąco gdy z tyłu jest zimno
Mam 184cm i bardzo mi wygodnie. Fotele z przodu dobrze trzymają kierowcę na zakrętach. Bagażnik niestety mały ale jak się ma już starsze dziecię i nie trzeba przewozić wózków to w zupełności wystarcza
Warto dopłacić do wersji z wyciszeniem. Ja nie mam tej wersji i jest dosyć glosno
Airmatic jest dość bolesnym wydatkiem. Myślę że wersja c350e byłaby o wiele lepszym autem bez airmatic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 350 Plugin Hybrid 293KM 216kW [l/100km]

9,8