Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Limuzyna Facelifting

Wład, 4 lata temu
Silnik 1.6 C160 129KM 95kW
Rok produkcji 2019
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna Facelifting 1.6 C160 129KM 95kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : W wersji 9G-Tronic silnik ma pojemność 1.5 a nie 1.6! Dynamiczny w miarę oszczędny, nie wyje przy wchodzeniu na obroty i turbo dostępne we wczesnym zakresie. Fajny silnik, myślałem że po 1.8T VW żaden już nie zrobi na mnie wrażenia.
Zawieszenie : Zawieszenie (podobno lekko usztywnione w tej wersji) - idealne, ani za miękkie ani za sztywne, dobrze tłumi podłużne nierówności i nie bije jak wóz drabiniasty a jednocześnie nie jest miękkie jak pewna brzydka substancja. Sam środek ciężkości mógłby być położony trochę niżej, rozkład mas też nie jest 50/50, ale myślałem że będzie gorzej.
Układ hamulcowy : Hamulce - za każdym razem jak kotwica.
Inne : Widoczność na boki przez duże słupki i spore lusterka to niestety dramat! Przy tak świetnym układzie kierowniczym niestety trzeba być ostrożnym przy omijaniu przeszkód po swojej prawej i robić rzeczy bardziej na wyczucie niż na pewniaka. Do tyłu jest ok.
Inne : Wentylacja nie zachwyca, 7 stopni regulacji siły nadmuchu przy czym do 4-5 w zasadzie nie ma różnicy a przy max chce Cię wywiać z samochodu. Standardem jest, że przez pierwsze 5 minut jazdy zapomnieć można o nagrzaniu auta, a później trzeba zmniejszać temperaturę - w aucie tej klasy spodziewałem się czegoś lepszego.
Do auta chce się wracać i to chyba najlepsza reklama. Będzie ciężko przerzucić się na inną markę po tym samochodzie.
Gdybym zapłacił za to auto o ponad 40k PLN więcej bez promocji to miałbym lekkie odczucie, że chyba trochę za samą gwiazdę zapłaciłem.
Jak na razie bez zarzutu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 C160 129KM 95kW [l/100km]

8,2