Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Tadek, 16 lat temu
Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 95KM 70kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba spalanie, wahałem się czy nie wziąć paska 1,9, al enie żałuję, w sumie jest może litr z hakiem róznicy, a to jednak nieco :)) inne auto
W sumie bardzo go lubię, polubiłem jeździć, choć mułowaty, to przestałem znwou się męczyć za kółkiem, co przy kilkudziesięciu tysiącach zwykle ma znaczenie.
co można powiedziec przy 95 KM i tej masie. Prosty jak budowa cepa, jezdzi, nieduzo pali, jak nim krecic to i przyspiesza. Zaleta - nie wiem jak wygląda i nie powinienem sie dowiedziec sadzac po moim poprzednim 2,5.
Bez uwag, ale manual, niestety. Wkurza mnie podnoszenie do wstecznego, ale problemow nie mam.
Po to go kupilem.
Nie ma czujnikow cofania, nieco mi ich brakuje, ale to w sumie pierdoła. Jest ok.
Miód.
Klima maual, ale niech ma, nie czuję żadnych podmuchów zimna itp jak w astrze czy focusie.
Ale i tak następny będzie van.
A po co się kupuje merca?
Minimum 6 litrów w trasie w poprzek Polski przepisowo. Maximum 7,9 przy 160 na niemieckich autostradach, co ciekawe, na niemieckim paliwie 7,1 przy takiej samej jeździe. Taaaak, paliwo na pewno było takie same ;)
10 latek kosztował prawie 30 klocków. Jak nic poważnego się nie stanie będzie ok.
Nie jest niezawodnie - h7 lubią się palić, przerywają czasem kierunkowskazy, i ta blacha...
Jakbym tu napisał co innego przy oryginalnym przebiegu 140 tys. to nigdy bym już nie kupił gwiazdy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]

6,9