Ocena kierowcy - Mercedes Klasa G W461

pit, 18 lat temu
Silnik 2.9 GD 95KM 70kW
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa G W461 2.9 GD 95KM 70kW 1992-2001 - Oceń swoje auto
piękny, wielki, niezawodny samochód bez przyspieszenia, za to budzi wyraźny respekt. Nie miałem lepszego
powyżej 4tys.obr. odcięcie paliwa. Głośny, za to wyważony przy pracy. Szybciej niż 130 raczej nie jeździ.
lewarek króciutki, dużo lepiej niż w wielu osobowych, bardzo precyzyjny. Reduktor z trochę większą drogą pracy, blokady manualne, nie jakas elektronika. Po asfalcie trzeba dopasować bieg, terenowo 2 przez reduktor wystarczy wszędzie
przechyla :-), nie jest zbyt sztywny, tyle ile można się spodziewać
wysoko, ponad drogą, reflektory na wysokości szyb osobówek, do tyłu tylko lusterka, w tylnej szybie koło zapasowe
na wyciągnięcie ręki, pod fotelami szfki, kierownica z osobowego, wielkie zegary
Wentylacja super, ogrzewanie podczas jazdy/pracy ok, zatrzymany nie do utrzymania ciepła dalej niż przedni fotel
czasem z przodu robiłem "party", jednorazowo przewiezione całe wyposażenie kawalerki z częścią mebli.
po co mu takie? Podczas jazdy opony dają czadu, kwadratowa sylwetka też
nigdy nie mierzyłem, wychodzi w okolicy 12 normalnie do 25+ litrów w ciężkim terenie
jakośc wieczna, cena? nie pytać, można mieć spasioną uliczną nowoczesną terenówkę
lusterko sobie urwałem
tylko sprężyna w zawieszeniu