Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W163 Terenowy

Sebastian_gdańsk, 12 lat temu
Silnik 4.3 V8 (430) 272KM 200kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa M W163 Terenowy 4.3 V8 (430) 272KM 200kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Piękne brzmienie i bardzo dobre osiągi oraz przyzwoite spalanie na trasie.
Układ elektryczny : zawieszanie się komputera
Jeśli ktoś szuka fajnego auta z napędem na 4x4 i sporą mocą to zdecydowanie polecam ML 4.3 lub 5.0. Jeździ się bardzo przyjemnie. Na światłach bez problemu zostawia w tyle cwaniaczków z Q7:) jak na dość wiekowy samochód rewelacyjnie wyposażony, bardzo wygodnie fotele, fajna duża nawigacja. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza na nasze polskie drogi.
Niesamowite brzmienie podczas jazdy, na postoju praktycznie niesłyszalny. Super dynamika jak na taką wagę pojazdu.
Automat zmienia biegi prawie niewyczuwalnie - niestety mógłby być troszkę szybszy. Trzeba zdecydowanie wdusić pedał gazu aby zredukował. Ale w razie czego można skorzystac z tiptronic\'a.
Nie ma co ukrywać, że ML jest twardy. na autostradzie jedzie się komfortowo jednak za dziurawych droga troche tłucze. Mi to nie przeszkadza, ponieważ wynagradza to świetną trakcją i przyczepnością. Przy prędkościach 160-180 przy wyprzedzaniu przeskakuje przez koleiny jak masło. W terenie na dobrych oponach nie odstawał od Pajero. Pewnie jest to załuga sporego zapasu mocy. Rusza jak wystrzelony z procy - żadnego buksowania kół. Naprawdę fajen wrażenia z jazdy.
Pozycja za kierownicą jak dla mnie idealna. Czuję się jak w osobówce tylko wyższa pozycja za kierownicą daje poczucie pewności. Nie mam żadnych zastrzeżeń - jeździmy i parkujemy bardzo łatwo i komfortowo.
W tym miejscu wiele osób może stwierdzić, że ML jest przestarzały. Jednak nie możemy odmówić niesamowitej intuicyjności obsługi. Wszystko jest na swoim miejscu. Nie trzeba przeglądać 300 czy 400 stronnicowej instrukcji zeby sie w tym połapać. Rozmieszczenie wszystkich przełączników na tunelu środkowym uwazam za najlepsze rozwiazanie.
Tu szału nie ma. Wszystko działa jak należy jednak brakuje climatronica i przede wszystkim sterowania nawiewem dla pasażerów z tyłu. Całe szczęście szklany szyberdach trochę to rekompensuje.
Z zewnątrz wydaje się większy. Nie zmienia to jednak faktu, że 5 osób z dużym bagażem może podróżować komfortowo. Przy wymiarach zewnętrznych wnętrze uważam za wystarczająco obszerne.
Jak dla mnie za słabo słychać V8 :)
Niestety 4.3 litra i 272 konie lubią wypić. Trzeba przygotowac się na częste wizyty na stacji. W trasie jest bardzo przyzwoicie (spodziewałem się większego spalania). Nie jest to samochód na codzienne dojazdy do pracy. W mieście musimy liczyć się z 20 litrami na 100km. w trasie można zejsć spokojnie do 12 a nawet 11 litrów.
za 35-40 tys można kupić dość ładnie utrzymany egzemplarz. Ktoś może powiedzieć ze jak na 10 letnie auto to drogo. Jednak to co oferuje mercedes uważam, że jest warte takich pieniędzy.
Ciężko na tym etapie stwierdzić. Jedynie co zaobserwowałem to 2 krotne zwieszenie się komputera pokazującego spalanie itd.
Na tą chwilę żadnych usterek. Po wizycie na stacji diagnostycznej i kompleksowym przejrzeniu pojazdu łącznie z analizą spalin nie stwierdzono absolutnie żadnych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.3 V8 (430) 272KM 200kW [l/100km]

16,2