Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W163 Terenowy

skoczek82, 6 lat temu
Silnik 5.0 V8 (500) 292KM 215kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa M W163 Terenowy 5.0 V8 (500) 292KM 215kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : puszczasz hamulec... auto zaczyna lekko ciągnąć... wciskasz gaz do oporu... auto wyrywa do przodu jak wystrzelone z działa. nie ma żadnego boksowania kołami. napęd 4x4 i opony 255 przenoszą cały moment na asfalt i 292 konie mechaniczne mogą w pełni się objawić. przeżycia bezcenne 7 sek do 100 ;) a jedziemy nie żadnym autem sportowym tylko rodzinnym SUVem.
Inne : zaczyna pojawiać się luz na przekładni kierowniczej
Jeżdzę ML500 od roku i jest po prostu cudowny. Żona jak się pierwszy raz przejechała automatem nie chciała już jeździć manualem. Sprawdza się na wyjazdy rodzinne po asfalcie, a także po terenie daje radę ( wyjechał sam z błota po kolana). Ma takiego buta, że wyprzedzić można praktycznie wszystko. A do tego na gazie ( 20l/100) nie wychodzi wcale drogo. I najważniejsze takim czołgiem na drodze czujesz się bezpiecznie. Polecam z pewnego źródła i lepiej nie oszczędzać na zakupie. Ja kupiłem ze Szwajcarii od pierwszego właściciela w full opcji wyposażenia z przebiegiem 276tys. udokumentowanym za 30 tys. zł plus 4 tys. za gaz. + 1 tys na wymiany eksploatacyjne. Autko z 2002 roku a jeździ się lepiej niż nową Kią Sportage. I jest prawie jak terenówka w przeciwieństwie do wszystkich nowych SUVów. Polecam każdej rodzinie.
Silnik szkoda komentować. trzeba to przeżyć ;) wrażenia nie do opisania. a do tego ten dźwięk jak przekraczasz 6 tys obrotów. Jak to ujęła moja żona "jak w grze komputerowej"
Żona stwierdziła, że manualem już nie będzie więcej jeździć :)
Całkiem nieźle biorąc pod uwagę, że to auto jest kompromisem między szosowym a terenowym samochodem.
Do przodu i na boki wzorowo. Do tyłu wiadomo, że gorzej jednak wielkie lusterka i czujniki parkowania ułatwiają cofanie.
To po prostu mercedes nie ma do czego się przyczepić.
W zimie byłem pod wrażeniem. Odparowuje szyby błyskawicznie. w lecie klimatronik działa idealnie.
Miejsca jest dla 4 osobowej rodziny pod dostatkiem. Przez olbrzymi bagażnik zabiera się więcej rzeczy niż potrzeba ;)
Całkiem niezłe.
Na gazie nie ma dramatu. około 20l/100km. benzyny podobnie. oleju do silnika wchodzi 7,5l ( 200zł) części eksploatacyjne droższe niż w zwykłych samochodach ale to przecież Merc więc musi być drożej ;) ale wszystko można kupić w dobrej jakości zamiennikach w normalnych cenach.
Za samochód 15 letni dać 34 tys ? Za taki :) Myślę, że było warto.
Do wymiany był silniczek od centralnego zamka pasażera. błąd w czujnikach parkowania. Do tego wymiana lewej końcówki drążka kierowniczego i zawieszenie maglownicy.
Jeździ bezawaryjnie! oby tak dalej. jednak zaczyna pojawiać się luz na przekładni kierowniczej ( przy takim przebiegu chyba normalne)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 5.0 V8 (500) 292KM 215kW [l/100km]

18,0