Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W163 Terenowy

Jacek, 8 lat temu
Silnik 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa M W163 Terenowy 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Ładna linia oczywiście po liftingu,najlepszy jest silnik moc wystarczająca ale moment robi robotę wyprzedza się jak osobówką bo samochód nieźle przyśpiesza 7,8 do setki to dobry wynik!Dodam że jak go kupiłem trochę dziwnie się w nim czułem ,ale szybko mi to minęło i bardzo po lubiłem nim jeździć,po zakupie w Niemczech 4000 zł włożyłem i teraz się ciesze na pewno nie ma co kupować okazji bo może mieć przejechane 500.000 tys km i być po porządnym dzwonie i z tego już nic nie będzie szkoda kasy!
Suuuperrr jeśli kogoś stać na dwie turbiny i 8 wtryskiwaczy itp itd pali bardzo mało jak na samochód z wagą 2,350 kg dla mnie bomba.Warto wyczyścić kolektory i egr lub zregenerować jak tak zrobiłem 500 zł koło łodzi robią to bardzo dobrze wygląda jak nowy a z rury nie lecą sadze!
Bardzo płynnie przerzuca .Przy spokojnej jezdze trzyma biegi na niskich obrotach co przekłada się na niskie spalanie!
Na trasie super gorzej w mieście trochę za twardo zależy co kto lubi miałem Tuarega v10 ale na pneumatycznym zawieszeniu wygodniej ale na pewno nie w serwisowaniu.
Bardzo wysoko się siedzi przez co więcej się widzi na drodze, prawie jak w ciężarowce bo wysoko pod noga v8 po prostu czuje się bezpieczniej!
Jak w mercedesie, choć trochę dziwnie umieszczone niektóre przyciski ale czytelnie i nie za dużo.
Bardzo szybko się nagrzewa chyba zasługa dużego silnika chłodzi tez szybko.
Nie za dużo nie za mało wsam raz dla 5-cio osobowej rodziny, duży pozytyw za bagażnik bardzoo duży 633 l min np lexus rx 300 2004 rok mitsubishi outlander mazda cx-7 tam się zapakować na wczasy to porażka.!
Dla mnie ok miałem s-klase z tym samym silnikiem i jest głośniej>
Tutaj brawo bo zejście w trasie poniżej 8 l to nic nadzwyczajnego jadąc w trasie 100 140 oczywiście na lepszej ropie tej droższej poleca tankowanie droższego paliwa pali mniej 2l lepiej dla silnika i dla kieszeni!
ok
Nie wiem ludzie wypisują jak im się psuja ja myślę ze jak kupisz i jak dbasz tak masz!

On - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW [l/100km]

9,5