Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W164 Off-roader Facelifting

Rafał, 6 lat temu
Silnik 4.0 V8 (450 CDI) 306KM 225kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Klasa M W164 Off-roader Facelifting 4.0 V8 (450 CDI) 306KM 225kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja. Polecam 450CDI.
Zawieszenie : Komfortowe. Czuć bardzo wyraźną różnicę między trybem komfort, a sport. Tu Mercedes zrobił kawał dobrej roboty. Dosyć powiedzieć, że zawieszenie i płyta podłogowa są tak udaną konstrukcją, że najnowszy Mercedes GLE bazuje na tym samym rozwiązaniu. Doskonałe ciężko jest poprawić.
Minus za drobne awarie, które przydażają się co jakiś czas. Niestety są drogie w usuwaniu i denerwujące. Natomiast osiągi diesla V8, wyciszenie, komfort, ergonomia, jakość materiałów, wyposażenie na bardzo wysokim poziomie. Ktoś narzeka na spalanie, a ile ma spalać 2 tonowy potwór o wielkiej mocy?
Rewelacja. Niesamowity! 306 Km i wielki moment obrotowy. Dzięki temu wielki SUV ma osiągi miejskiej wyścigówki. Nie jednego zaskoczy.
Delikatnie ospała, ale to celowy zabieg mający na celu jej ochronę. 2 tony i 700Nm. Jest co dźwigać. Wbrew pozorom zasługuje na wysoką notę.
Bez najmniejszych zastrzeżeń. Jak na tak wielki samochód układ kierowniczy jest precyzyjny. Airmatic choć bywa zawodny po po ponad 100 tys, to jest i tak lepszy, trwalszy i znacznie tańszy w naprawie od jak to jest w przypadku o dziwo Lexusa RX.
Podoba się czy nie podoba, to rzecz gustu. Mnie osobiście nigdy się tak super nie podobał. Obecnie już trąci lekko myszką, choć to nadal dostojna klasa premium, nie dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba. Za wzór trzeba postawić lakier i zabezpieczenie antykorozyjne. Po 9 latach lakier nie wypłowiał, nie ma odprysków czy śladów korozji.
Możesz poczuć się po królewsku, zwłaszcza przy nastawach komfort. Wyciszenie jest świetne. Słychać szum powietrza przy wyższych prędkościach, ale w końcu to wielki SUV. Płynie po asfalcie, dobrze spisuje się w zakrętach i całkiem radzi sobie w pakiecie off road w terenie. W Bieszczadach wypróbowane off road wiele razy. Wychodził przy cywilnych oponach tam gdzie Volvo XC90 i Audi Q7 zostaje w połowie drogi.
Pochwała za ergonomię. Każdy znajdzie sobie miejsce za kierownicą. Zarówno moja żona drobniutka "Calineczka", jak i ja 190cm i 135 kg żywej wagi.Wszystkie przełączniki są na miejscu, a sterowanie wygodne. 100 razy wygodniejsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze jak tabletowe wynalazki.
Wentylacja i 3 strefowa klimatyzacja działają wydajnie i dosyć cicho nawet na wysokich nastawach. Mam ogrzewanie postojowe Webasto zdalnie sterowane. Więc w największe mrozy wchodzę do ciepłego wnętrza bez oblodzonych szyb.
O moich gabarytach już wspomniałem. Miejsca dosyć dla wszystkich.
Bardzo dobre wyciszenie. Lepsze jak w Audi czy Volvo, o mniej prestiżowych markach nie wspomnę. Dużo lepsze jak w mojej żony Alfie Stelvio. Lepsze jest w Range Rover i kolega mówił, że też lepsze w Jaguarze, ale nie miałem okazji porównać osobiście. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że to mało opływowy SUV i przy wyższych prędkościach szumy słychać.
Wielki samochód klasy premium o świetnych parametrach na asfalcie i dobrych w terenie. Wielka moc do tego wszystkiego. Chociaż koszt utrzymania może wydawać się wysoki, to i tak to jest nie więcej jak 40proc w kosztach utrzymania Range.
Bardzo dobra jakość. W164 po lifcie jest bardzo udanym samochodem. Do tego co tu ukrywać, to prestiżowy samochód.
Domykane klapy bagażnika, świece żarowe, zawieszenie pneumatyczne.
Nie było poważnych usterek wykluczających dalszą jazdę.

On - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V8 (450 CDI) 306KM 225kW [l/100km]

12,2