Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W140 Sedan

junkers0@op.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes Klasa S W140 Sedan 4.2 279KM 205kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Jest bardzo reprezentacyjny jeszcze jak jest cały czarny + czarne listwy i 19 calowe alufelgi. Ma ponad czasową linie nadwozia. Wyposażenie nie odbiega niczym od najnowszych modeli i przy tym ta PRAWDZIWA NIEZAWODNOŚĆ MERCEDESA Z DAWNYCH LAT.
Do Mercedesa trzeba się urodzić i dorosnąc do NIEgo. Użytkownicy Mercedesów wiedzą o co chodzi
Silnik ładnie pracuje. Jest mocny i nawet ekonomiczny jak na tę pojemność.
dobrze się spisuje, tzreba wymieniac olej !!
Dobrze reaguje, ma duży promień skrętu. Kierownica regulowana z pamięcią.....
Widoczność z przopdu dobra jest celownik na masce, z tyłu widoczność przy cofaniu kończy się na tylnej klamce. u mnie ejst pacronik także nie ma problemu. Po prostu trzeba się przyzwyczaić do gabarytów i tyle.
Dużo schowków, podlokietnik ze schowkiem, lodówka, Wszystko w zasięgu ręki. MAlą nawigacje strzałkową wymieniłem na dużą z modelu w210 zanjduje się w tym samym miejscu co stara na panelu środkowym- wygląda jak fabrycznie zakladana
W zimie momentalnie ciepło w lecie chłodno.
Przestrzeni jest od groma jak "na łące" W wersjii normalnej a w wersjii przedłużanej +10 cm dodatkowo.
W środku panuje grobowa cisza. Mercedesy są dobrze wyciszone, np W124 z silnikiem 2,5D nie słychac że to diesel. Co do mojego Merca przy 120 slychac jak komar lata w środku.
Zależy jak dla kogo, mi zużycie odpowiada wkońcu zdecydowałem się świadomie na ten samochód. Jest bez gazu pali średnio 15l/100 w mieście do 20l. Na trasie potrafi spalic nawet 12. Jeżdże Nią 90- 100km/h żadko powyżej 110km. Z dobrym serwisem jest ciężko, sam przeglądam i naprawiam jak coś trzeba. Części w normalnych cenach.
jest oK
Mam go od nowiości jak się dba to się ma - nic się nie psuje. I niech nikt nie pisze że to złom i tym podobne slowa. Pisza tak Ci którzy nighdy nie siedzieli ani nawet nie dotkneli kierownicy moedleu W140. Pewnie że jak ktoś sobie kupił zaniedbanego wytuczonego to trzebna włożyć i grzebać
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 279KM 205kW [l/100km]