Ocena kierowcy - Mercedes Klasa V W447 Ekstra Długi

Michał, 3 lata temu
Silnik 2.1 V250 d 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Mercedes Klasa V W447 Ekstra Długi 2.1 V250 d 190KM 140kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 4X4 działa rewelacyjnie, plus stabilizacja przy podmuchach wiatru
Silnik : dynamiczny i ekonomiczny
Zawieszenie
Samochód optymalny dla dużej rodziny, w bagażniku mieszczą się dwa wózki i kilka walizek, po przejechaniu 150000 km samochód nadal jak nowy w środku, byłby optymalny gdyby miał 5 mocowań isofix. Silnik dynamiczny a przy tym akceptowalne spalanie. W ogóle nie czuć, że jeździ się busem. Lodówka, gniazdo 220V, podgrzewane uchwyty na napoje - czego chcieć więcej. Z aktywnym tempomatem można jechać na koniec świata, system wspomagania hamowania i ostrzegania przed kolizją już nie raz uchronił mnie przed stłuczką. Dla mnie nie ma lepiej wyglądającego busa. Fotele mega wygodne.
Dynamiczny, nie ma problemu z wyprzedzaniem, spalanie na poziomie 8 litrów.
Ogólnie ok, ale 2 biegi więcej nie zaszkodziłyby, ogólnie nie czuć jak zmienia biegi, pancerna konstrukcja od mercedesa
ok
ok
Nie ma problemu z parkowaniem, sporadycznie używam kamer
wszystko pod ręką,
warto dopłacić do niezależnej klimatyzacji w drugim rzędzie
miejsca aż za dużo , 7 osób dorosłych może zabrać pół domu na wycieczkę
przy 180 mógłby być ciszej do 140 km/h można normalnie rozmawiać z osobami z 3 rzędu
Póki co nic się nie psuje, z moim stałym rabatem w serwisie mercedesa za przeglądy płacę niewiele więcej niż za firmowe ducato :)
Miałem okazję jeździć przez kilka dni toyotą verso która jest tańsza o jakieś 15% od mercedesa, nie żałuję, że dopłaciłem samochód wart każdej złotówki
po 120000, musiałem wymienić dwie śrubki od wydechu, poza tym nic się nie działo
brak usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 V250 d 190KM 140kW [l/100km]