Ocena kierowcy - Mercedes Klasa V W639

MB v220 w638, 17 lat temu
Silnik 2.2 CDI 122KM 90kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa V W639 2.2 CDI 122KM 90kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Naprawdę wspaniałe auto dla ludzi którzy podkreślam - potrafią dbać o autka, nie będą skąpić droższego oleju napędowego. Doskonale spisuje się zarówno na wakacje, jak i na przemieszczanie się po mieście. A gdy trzeba coś przewieźć wystarczy wyciągnąć fotele (kilka minut roboty) i zapakować !! Wspaniałe wielofunkcyjne autko
Silnik poddałem zmianie oprogramowania. Teraz ma 152 KM i prawie 400 NM momentu obrotowego. Niesamowicie przyspiesza, a spalanie spadło o 0,5 litra (w końcu teraz przy mniejszej prędkosci silnik się tak nie wysila).
Precyzyjna, chociaż 1 i 2 są zbyt krótkie. Wrzucenie 1 i R na zimno to robota dla kulturysty ;) ale idzie się przyzwyczaić :)
co tu dużo mówić... na niskoprofilowych szerokich oponkach trzyma się jak przyklejony, a esp nie pozwala na wyrzucenie autka z zakrętu :) rzadko spotykane w busach. Tylne zawieszenie NIVO - zero kłopotów i niesamowity komfort jazdy w dalekich podróżach!!
w końcu to V klasse - cały przeszklony, duże lusterka (z wewnętrznego nie trzeba korzystać,ponieważ boczne są doskonale ustawione ). Na początku przeszkadzają odrobinę grube słupki ale da się do tego przyzwyczaić
Wszystko pod ręką.
W lecie automatyczna klimatyzacja robi swoje i doskonale się spisuje z tym zadaniem. W lecie brakuje ogrzewania na nogi. Na bardzo mroźne dni mam w zanadrzu webasto ;)
Ojj o czym tutaj mówić... Full miejsca dla każdej osoby. 6 oddzielnych foteli dla każdego z pasażerów, z pełnym ustawieniem w każdej pozycji - komfort jak w niejednej limuzynie
Turbo troszke wyje, ale mnie akurat ten dźwięk nie przeszkadza :)
Bardzo ekonomiczne auto szczególnie przy 152 KM pod maską :) Po chiptuningu pali mi w mieście przy 60 km/h pół litra mniej
To nie to co stare Mercedesy jak w124 , ale na tym nigdy się nie zawiodłem i myślę że już tak zostanie.
hmm drobiazgi... jest pare dupereli ktore potrafią zepsuć dobry humor...
Póki co wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne i leję dobry olej napędowy (tankuję verve na orlenie albo bp ultimate) i nic się nie dzieje

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 122KM 90kW [l/100km]

11,0