Ocena kierowcy - Mercedes Sprinter III Furgon

dddddd, 14 lat temu
Silnik 316 156KM 115kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Sprinter III Furgon 316 156KM 115kW od 2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : mi sie zawsze podobał jak go widziałem na ulicy i dla tego go kupiłem. a po drugie to to że jest zajebiście wygodny
Silnik : filtr cząstek stałych
Inne : cieżka praca skrzyni
Wygodne auto nawet bardzo komfort jazdy mistrz.Gdyby nie miał filtra cząstek to by był suoer fura.
silnik pracuje czysto i cicho mac jest ok elastyczny . nie jedna osobówka zostaje w tyle. 150 na autostradzie to spokojnie sobie mozna leciec max miałem ok 170. Z wyprzedzaniem zaden problem (oczywiście jak jest pusty)
skrzynia chodzi cięzko, ale da sie przywyknąć. Miałem problem taki że, w czasie wrzucania pierwszego biegu zapalały mi sie światła od wstecznego.W serwisie wymienili mi lewarek na gwarancji i wszystko jest ok. I widze że wiele sprinterow i krafterow ma ten problem z zapalaniem swiateł wstecznego (jak sie stoi na światłach)
systemy w tym aucie to mistrzostwo czymie sie drohi super. W zimie jak jest pusty, to jest cieszko, tam gdzie jest dużo sniegu ale i tak sobie radzi dobrze(mieszkam w beskidach)
wszystko widać bardzo dobrze. Lusterka są super cofanie to nic jak sie ma takie telebimy .
wszystko dobrze dzial chcesz cieplo masz cieplo. Mały problem jest taki że jak sie pokrętło od kierunku grzania przestawia to coś pyka i pyka jeszcze pare minut po
kierowca ma miejsca naprawdw dośc, kierownica jest ustawiona wpros wspaniale jazda jak osobówka.
jes dobrze, nie jest to auto osobowe ale jak na busa to bardzo cichudko i miło
no jak na 2,600 to mysle że nie papa dużo jak jedziesz 110 i masz miej niż 1,5 tony to troszke ponad 10/100. Ale jak noga zaswedzi to i 15 sie pokaże na komputerku. W mieście około 12
Jest to stosunkowo droga zabawka ale warto wydać na nią pieniądze bo kofort jest w cenie szczegulnie na trast. pomimo awari ja bym juz nie wsiad spowrotem do mastera czy opla movano. niema jazdy bez gwiazdy
Mam auto prawi dwa lata. Problem w skrzyni jest taku że ciężko pracuje ale da sie przyzwyczajić.Ale u mnie po prawie roku od zakupu w czasie wrzucania jedynki zapalały sie lampy od wstecznego i czujniki.(dzieki czujnikom sie zoriętowałem) ale auto na gwarancji wymienili lewarek i wszystko narazie gra.
mam problem z filtrem cząstek stałych, ciagle mi przepuszcza olej napedowy do oleju silnikowego. W serwisie twierdzą że zle jeżdze! żenada . Ja stosuje sie do zalecen serwisu ale to nie skutkuje. Przykładowo ostatnio w okresie 29dni 4500 stan oleju silnikowego podniusł sie o 0,5litra. i znowu w serwisie wymienili olej i powiedzieli ze nic sie nie da zrobić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 156KM 115kW [l/100km]

11,6