Ocena kierowcy - Mercedes Sprinter III Furgon

Mr.X, 17 lat temu
Silnik 2.7 CDI 156KM 115kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Sprinter III Furgon 2.7 CDI 156KM 115kW 2006-2006 - Oceń swoje auto
z czym chce i jak daleko hce to jade i nie martwie się o nic! Jeździłem starą kaczką 210D, poźniej sprinterami roczniki 97 i 99 furgon krótki,długi, lodówka i teraz jeżdże tym i naprawde puki mercedesami jeździ mi się dobrze to nie bede próbował zamieniać ich na iveco lub nowe craftery
do silnika naprawde: żadnych zastrzeżeń. Wcale nei jest głośny.......chyba, że ja jestem głuchy
skrzynka wydaje się jakby była troche źle zsynchronizowana.....często przy przerzucaniu biegów zbyt silnym ruchem ręki można usłyszeć zgrzyt. Sama dźwignia zmiany biegów chodzi twardo i sztywno
przy obciążeniu od 1.5t do 3.0 i więcej wyśmienicie łapie wszelkie nierówności na jezdni. Wchodzenie w zakręty przy takim obciążeniu też nie ejst złe, czuje się w miare bezpiecznie (tzn. że nie mam wrażenia, jakbym miał zaraz wylądować na boku). a na pusto, to nie bede sie wypowiadał, bo to auto nie jest po to, zeby woziło powietrze
posiadam furgon maxi. Brak zastrzeżeń. Nawet jeżeli z boku siedzą 3 osoby to nie mam większych problemów z widocznością lusterek
za mało schowków, trudny dostęp do wielu przycisków, w tym radia
w starszych wersjach był tylko nawiew ciepły, a w tym modelu jest już nawiew zimny + ciepły, także ani się nie zagrzejemy, ani nie zmarźniemy
kierowca + 1 pasazer - w porzadku kierowca + 2 pasażerów - ciasno
silnik nie jest zbyt głosny, oś napędowa jest daleko z tyłu, także też nie huczy......jedynie w kabinie mam wrażenie jakby uszczelki były nieszczelne gdzieś przy szybach i czasem słychać świst powietrza w kabinie
90-110Km/h - 11, 12l/100 powyżej 120 (140 czy 150) spala nawet 15 a na mieście nie wiem, bo przez nie tylko przelatuje
sporo kosztuje, ale w moim przypadku opłacało sie
w serwisie wymiana klocków, tarcz, filtrów i to wszystko.....nic sie nie psuje
60tys. i nic

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 CDI 156KM 115kW [l/100km]