Ocena kierowcy - Mercedes Sprinter III Furgon

Silnik 316 CDI 165KM 121kW
Rok produkcji 2010
Mercedes Sprinter III Furgon 316 CDI 165KM 121kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawde to im sie udało
Zaluje ze nie kupiłem 319 cdi tam nie ma problemow z tymi wtryskami niewiele wiecej pali a jest czym jechać.Te 316 to nie udany wynalazek zreszta tak mi powiedział kierownik serwisu MB
Silnik 316 cdi dla mnie za slaby tak jak by tych koni było dużo mniej jakiś taki mółowaty teraz bym wzioł ten 319cdi, przejechałem sie nim w serwisie można napisać ze ma życie
Skrzynia ok biegi wchodzą dobrze. załadowany fajnie przyspiesza do trzeciego biegu potem mamy gorzej,przy wyprzedzaniu trzeba redukować nawet do czwórki w starym 130 konnym tego nie było moze dlatego ze skrzynia miała tylko 5 biegów
Zawieszenie standardowe dla mnie rewelacja. nic nie było jeszcze robione a juz 130 tys przejechane po polsce.Jezdziłem na testy trzema busami konkurencji tutaj mamy najlepszą wygode
Widocznosc dobra lusterka o wiele lepsze niz w starym
Auto jest w wersji dlugiej paka daje rade polecam orginalne obicie nic nie skrzypi.Kabina bardzo wygodna
Wentylacja z klimą w lato fajnie chłodzi zimą nie ma problemu z grzaniem.Jest też webasto suche fajna sprawa na spanie zimą
Przestrzeni mam sporo nie ma takiego dostawczaka który ma tyle miejsca dla kierowcy oczywiscie oprócz craftera bo to ta sama kabina.
W kabinie mam cicho do sto dwadziescia potem robi sie głosno
z towarem dwie tony na autostradzie to i z 14L spali ale juz na pusto to nawet da sie osiągnać 8,4 l.Przegląd co 40 tyś za 1200 zl to nie tragedia.Ludzie mają problemy z filtrem czastek ja nie mam dużo jezdze i daje po garach to sie fajnie wypala.Polecam bak 100L
kosztował sporo ale to wyposażenie podniosło cene ja polecam to auto nie ma co porównywać z innymi nowymi jesli wozi sie cieżkie towary.Mialem na testach mastera,ducato,iveco i ten mi najlepiej sie sprawdził
Przy 60 tys strzelił napinacz paska okazało sie ze most sie poci i leci ropa z baku naprawili na gwarancji w sumie to wina fabryki.Jak miał 120 tys to na przegladzie stwierdzili ze wtryski siadają i tez je wymienili na gwarancji,serwis wie ze to sa wadliwe wtryski delphi ale nic o ty nie mówią zobaczymy ile przejade na tych
Ani razu nie stałem gdzieś w polu co w starym sprincie sie zdarzało

On - zużycie paliwa dla silnika 316 CDI 165KM 121kW [l/100km]

10,8