Ocena kierowcy - Mercedes Strich 8 Coupe W115

G, 17 lat temu
Silnik 2.0 D 55KM 40kW
Rok produkcji 1976
Mercedes Strich 8 Coupe W115 2.0 D 55KM 40kW 1968-1977 - Oceń swoje auto
auto świetne, chodź porównując go do nowoczesnych aut pewnie by przegrał ale tylko w niektórych kwestiach, ale zależy co kto lubi.
jak inaczej można ocenić silnik który wytrzymuje przebiegi rzędu miliona km?:) jest elastyczny, mój jest w dobrej kondycji i wcale nie jest takim czołgiem jak to niektórym się wydaje po przejażdżce jakąś padliną na wykończeniu, tym silnikom nie straszne są wzniesienia, przyczepe też pociągnie a to tylko 55KM, dla mnie rewelka.
biegi wchodzą idealnie.
super, nawet na polskie drogi, jest dość mięki a zarazem bardzo stabilny, po śniegu też mknie i nie łatwo stracić nad nim kontrole pomimo tylniego napędu pod warunkiem że zawieszenie nie ma luzów.
bardzo dobrze oszybiony
dużo tego nie ma, wszystko pod ręką
super, szyby nigdy nie są zaparowane, w zimie super grzeje
tu wiadomo, duże auto, wysoka kabina, nawet wysocy jak ja;) sie zmieszczą, z tyłu dla porównania usiądźmy na wersalce w mieszkaniu:)
słychać silnik i o to chodzi!
super, po trasie przy 90km/h jakieś 6 litrów, mi średnia wychodzi zawsze między 7-7,5litra ropy na 100km, sporo jazdy po mieście, krótkie odcinki do pracy po 6km. który spali mniej?
ceny różne, ja nie powiem ile dałem, tyle że mało:) poprostu mi się udało, ale dobre egzemplaże troche kosztują, dużo też zależy od widzimisię właściciela, bo jak tu ocenić cene na podstawie rocznika?
a czy tu są jakies drobiazgi? jest ich mało i są solidne, klamki przełączniki nic się nie psuje.
raz dobrze zrobiony chodzi, aby dbać, choć podobno i katowanie dobrze znosi ale ja tego nie praktykuje, dbam i obchodzę się z nim jak należy ze staruszkiem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 55KM 40kW [l/100km]

Mercedes Strich 8 Coupe W115