Ocena kierowcy - Mercedes Transporter T1

Mariuszewski, 14 lat temu
Silnik 2.9 D 100KM 74kW
Rok produkcji 1995
Mercedes Transporter T1 2.9 D 100KM 74kW 1984-1995 - Oceń swoje auto
Inne : To, że zawsze dojechałem do domu na kołach a nie na lawecie ;-)
Mimo że w żadnej z kategorii nie otrzymał ode mnie najwyższej oceny, myślę że za całokształt mogę mu taką wystawić z czystym sumieniem :-) Samochód został stworzony do pracy i to zadanie wykonuje perfekcyjnie !!!
Mój bierze oleju prawie tyle co paliwa ale spowodowane to jest zużytymi pierścieniami i gumkami zaworowymi które to dawno powinny być wymienione, ogólnie silnik należy do bardzo elastycznych ale do czołówki pod tym względem mu jeszcze trochę brakuje, kultura pracy pozostawia trochę do życzenia, jednak ze względu na to iż jednostki te projektowane były kilkadziesiąt lat temu nie jest źle ;-)
Mój wyposażony jest w 4-o biegowy automat, skrzynia jest bezawaryjna i nie do zdarcia i tu duży plus ale biegi zmienia zbyt wcześnie, może a nawet raczej to kwestia regulacji, nigdy w to nie wnikałem bo nie mam czasu na pierdoły, mimo wszystko jestem z tej skrzyni zadowolony. Zużycie paliwa w porównaniu do modelu z ręczną skrzynią niewiele większe.
Można go przeładować ;-) Ogólnie układ jezdny nie jest zły, prowadzi się go dobrze pod warunkiem że zawieszenie i układ kierowniczy jest w dobrej kondycji.
Jeśli kabina jest odgrodzona od przedziału towarowego to nie zmarzniesz nawet na Syberii ;-)
Pod tym względem klapa, po dłuższej trasie łeb jak balon :-0
Silnik w miarę ekonomiczny, w stresie zużycie nie przekracza 11,5 l / 100 km przy silniku 2,9 w automacie, oszczędna jazda wyłącznie po mieście w stylu \"stop and go\" to 11 na setkę, jest dobrze ;-)
Psują się tylko pierdoły takie jak automat świec żarowych, pompa wody (rzadko ale jednak), czasowy przełącznik wycieraczek, wielofunkcyjny przełącznik kierunkowskazów/wycieraczek w kolumnie kierownicy no i klamki i zamki w nich, notorycznie, te produkowane przez \"garażowych przedsiębiorców\" to totalny szmelc !
Poważnych usterek brak, auto jest wyjątkowo niezawodne, silniki i skrzynie nie do zdarcia, nie chcę zapeszać ale jeżdżę tymi Mercedesami kilkanaście lat i nigdy mnie nie zawiodły !!! a przejechałem już nimi grubo ponad pół miliona kilometrów. automat świec żarowych, czasowy przełącznik wycieraczek, wielofunkcyjny przełącznik kierunkowskazów/wycieraczek w kolumnie kierownicy, klamki i zamki

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 D 100KM 74kW [l/100km]

8,9