Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

Rok produkcji 2004
Mercedes Viano Van 3.5 231KM 170kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Samochód prawie doskonały. Mój drugi to Porsche Cayenne 4,5 L Viano oceniam dużo lepiej. Oferuje tak wiele i nie ma żadnej konkurencji. Zarówno w swojej klasie jak i traktując temat szerzej, wychodząc poza klasę busy.
Moja wersja jest 3,7 ale nie było takiej we wyszukiwarce Autocentrum. Mina nie jednego kierowcy na autostradzie, musiała być nie wyraźna, gdy to przyspiesza. W zakresie 80 do 200km/h rakieta.
Super dobrane przełożenia. W trybie D mamy do dyspozycji tryb manualny przez przechylanie drążka na boki. Genialne rozwiązanie, o wiele wygodniejsze niż w Cayenne i chyba najwygodniejsze jakie znam. W górach super się przydaje przy zjazdach.
Pod względem trakcyjnym to jest coś niesamowitego. Serpentyny, śnieg, deszcz, bez znaczenia, kontrola trakcji działa znakomicie. Precyzyjny układ kierowniczy i wystarczające, choć ledwo, hamulce . Zawieszenie wytrzymuje wielkie przebiegi.
Mój nie gnije, ale wiem że to jest wyjątek, koledzy mają Viano i wszyscy muszą malować.
Lepiej się nie da.
Za mało uchwytów na kubki, te co są, są za wąskie. Płaskie fotele, słabo trzymają na boki, w VW Multiwan są dużo lepsze, i jest podłokietnik tylko jeden.
Dwie klimy, cztery strefy. Zimą dobrze z przodu i z tyłu.
Max wszystkiego
Przy 140 już z osobami z trzeciego rzędu, nie da się rozmawiać. Ale jest lepiej, niż u każdej, innej możliwej konkurencji w klasie bus.
Gaz i w drogę
Viano diesel bardzo drogi i słaby samochód. Viano benzyna totalnie niedoceniany, nieznany i niedoszacowany samochód. Swoje kosztuje ale oferuje bardzo wiele walorów, nie do przebicia.
elektryka: czujniki zamknięcia drzwi
Skrzynia biegów, remont przy 340 tyś. km. 5,5 tys zł. Nie narzekam bo zrobiłem o 100 tys więcej niż normalne życie automata.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 231KM 170kW [l/100km]

17,0