Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

maciek@viktor.com.pl, 16 lat temu
Silnik 2.2 CDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Viano Van 2.2 CDI 150KM 110kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na razie jestem miło zaskoczony mercedes ma często skrajnie przeciwne opinie, myśle jednak, że zależy to od tego czy taki samochodzik ściągam z zachodu czy nabywamy u dilera
Vianem przejechałem 100 tyś. km i jak na razie nie wymagało żeadnej naprawy a to jest przecież w samochodzie najważniejsze, niezaprzeczalna wygoda podrużowania pozwala na ponywanie długich dystansów bez konieczności uprawiania gimnastyki na postojach a musze powiedzieć, że mam problemy z kręgosłupem i np. toyota( Corolla verso mojej żony) wypada blado przy mercedesie, niestety błogie zadowolenie mąci niestety dośc drogi servis, ale to wada każdej niemieckiej marki
niestety przy jeździe po miescie 6 biegów w skrzyni to o jeden za dużo
tylny napęd powduje to, że moge skręcać w takiej ciasnocie o której inne, często mniesze samochody ,nie mają co myśleć
to za co kocham ten samochód jest ku... naprawde wygodny a fotel z jego wielopłaszczyznową regulacją bije na głowe te pojazdy, którymi miałem niewątpliwą przyjemność jeździć
przy prędkości powyżej 140 km/h jest zdecydowanie za głośno
jak ktoś chce pod maską mieć stadnine koni to musi wiedzieć, że trzeba bedzie je napoić. Samochód nie pali za mało ale za dużo też nie
Częsci orginalne są zbyt drogie, współczuje jeśli ktoś na parkingu uszkodzi wam takie cacko i nawieje z miejsca, nie będąc przez was zauwżonym, wtedy zniżki w PZU papa
skórzane drobiazgi np. na gałce biegów czy zamku od schowka dość szybko uległy zniszczeniu, pojemniki na napoje źle dopracowane - nie trzeba wiele siły aby zablokować takie " trzymadełko", myśle że najlepsze są proste uchwyty, ich prostota powoduje, że ciężko je zniszczyć, zepsute ciężko jest samemu naprawić a największy mankamet tego samochodu to zacinające sie fotele tylne których w warsztacie nie umiano mi sprawnie naprawić dopiero po 40 minutach je odblokowano a przyczyna była trywialna
daje tu ocene dobrą ponieważ uważam, że nie ma aut zasługujących na ocene DOSKONAŁE

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 150KM 110kW [l/100km]

7,8